Los prvního kola k němu však příliš štědrý nebyl, protože devětadvacetiletý Čech narazí na kanadskou kometu Milose Raonice, který na Australian Open plní roli nasazené třináctky.

„Je to jeden z těžších soupeřů, na někoho to ale vyjít musí. Není to Djokovič nebo Federer, takže to rozhodně není nehratelné. Šanci na úspěch mám, pro postup musím ale odehrát jeden ze svých nejlepších zápasů," říká Hájek v telefonickém rozhovoru pro Deník.

Jeho soupeř půjde do bitvy v pozici jasného favorita.

Dvaadvacetiletý rodák z Podgorice, který však již dlouhá léta reprezentuje zemi javorového listu, figuruje ve světovém žebříčku na patnácté pozici a v posledních dvou sezonách o sobě dal vědět třemi vítězstvími na turnajích kategorie ATP.

Se svými 196 cm Raonic vyniká zejména nesmírně kvalitním, účinným a doslova zabijáckým servisem. Vždyť v loňské sezoně dokázal nastřílet přes tisíc es!

Začátek sezony Hájkovi nevyšel

Vstup do sezony však oběma soupeřům příliš nevyšel. Hájek, který ve světovém žebříčku figuruje na 106. místě, prohrál oba své zápasy.

Na turnaji v indickém Čennaí nestačil na domácího Somdeva Devvarmana a v kvalifikaci na turnaji v Sydney ve dvou tie-breacích podlehl slovinskému reprezentantu Blaži Kavčičovi.

„Zápas v Čennaí se mi moc nepovedl, bylo to podle mého způsobeno tím, že to byl první zápas sezony. Nenašel jsem ten správný rytmus," konstatoval Hájek, který si musel během utkání vyžádat i pomoc fyzioterapeuta. „Zlobila mě achilovka, to je už ale všechno za mnou. Teď už je to při tréninku bez známek bolesti," pochvaloval si.

Z Indie se pak Hájek narychlo přesouval do Sydney, kde však kvalifikační zápas s Kavčičem ztratil ve dvou těsných koncovkách.

„To už ale pro mě byl daleko lepší zápas," poznamenal.

Jeho soupeř Milos Raonic, se kterým se zatím Hájek na okruhu ATP ani jednou nesetkal, prohrál na úvod sezony na turnaji v Brisbane s Bulharem Grigorem Dimitrovem.

Na exhibičním turnaji Kooyong Classic nestačil na domácího Lleytona Hewitta ani na Itala Fabio Fonginiho. Jediné vítězství si připsal v zápase s Chorvatem Ivanem Dodigem. Nenavázal tak na loňský vstup do sezony, kdy na úvod triumfoval na podniku v Čennaí.

Čtyřicet stupňů ve stínu

Zatímco Raonic si přípravu na Australian Open vyplnil exhibičním turnajem, Hájek se mohl naplno věnovat tréninku i aklimatizaci v místě konání prvního grandslamového turnaje sezony.

„Teď v Melbourne již týden trénuji, samozřejmě by to asi chtělo nějaký zápas, já ale věřím, že budu i tak v úterý dobře připravený," říká Hájek.

Ten se bude muset stejně jako ostatní tenisté připravit na velmi vysoké teploty, které v posledních týdnech sužují Austrálii.

„Dnes bylo skoro čtyřicet stupňů. Díval jsem se na předpověď a o víkendu se má ochladit. V úterý, kdy budu hrát, se však mají velká vedra vrátit. To počasí se tady ale mění docela rychle," konstatoval.

„Je to pro všechny stejné. Jsem tady již docela dlouho, takže věřím, že to bude v pořádku," doplnil olomoucký hráč, pro kterého je melbournským maximem druhé kolo z roku 2010.

Výsledky tenisty na grandslamu Australian Open:

2007:

1. kolo: Hájek – Juan Carlos Ferrero (Šp.) 0:3 skreč H.

2010:

kolo: Hájek – Robby Ginepri (USA) 7:6 (2), 7:5, 6:1.kolo: Hájek – Michail Južnyj (Rus.) 2:6, 1:6, 1:6.2011:

1. kolo: Hájek – Andy Roddick (USA) 1:6, 2:6, 2:6.

2012:

1. kolo kvalifikace: Hájek – Martin Fischer (Rak.) 6:3, 5:7, 0:6.