Pro olomouckého rodáka Hájka se navíc jedná o premiérový titul na turnajích okruhu ATP.

Oba čeští hráči tak pokračují ve vítězném tažení z konce loňské sezony. Na posledních třech akcích totiž vždy dokázali získat nejcennější trofej.

Po listopadovém vítězství v Davis Cupu a prosincovém triumfu s Prostějovem v české extralize smíšených družstev dosáhli i na trofej z turnaje ATP.

Ve finále v Dauhá čeští tenisté, kteří se na čtyřhru zaměřují pouze okrajově, porazili 6:2, 6:4 deblové specialisty a turnajové jedničky Alexandra Peyu z Rakouska a Brazilce Bruna Soarese.

„Hrát s Tomášem je mimořádné, protože je jedním z nejlepších hráčů světa. Výhru si užívám. Je to skvělý začátek sezony," řekl třicetiletý Hájek při závěrečném ceremoniálu.

Berdych, jenž v Dauhá vypadl v prvním kole dvouhry s chorvatským bombarďákem Karlovičem, získal druhý deblový titul v kariéře. První si připsal před šesti lety v Rotterdamu s Rusem Dmitrijem Tursunovem.

Pak ještě v roce 2010 hrál neúspěšně finále s tradičním daviscupovým partnerem Radkem Štěpánkem ve Washingtonu. Hájek se dočkal premiérového turnajového triumfu, dosud byl pouze jednou ve finále v roce 2007 v Mnichově společně s Jaroslavem Levinským.

Zajímavostí je, že oba hráči spolu nastoupili pouze jednou – v roce 2006 na US Open – což už je velmi dává historie.

„Pravděpodobně to tak skutečně bylo, ale já nejsem moc dobrý ve vzpomínkách na zápasy z minulosti," usmíval se Berdych, který si tak vítězstvím ve čtyřhře částečně spravil chuť po porážce s Karlovičem.

„Stát tady při závěrečném ceremoniálu s trofejí je opravdu skvělé. Já se do Dauhá chci vrátit a uspět i ve dvouhře," uzavřel Tomáš Berdych.

Český pár, který na celém turnaji ztratil jediný set, za vítězství vyinkasoval šek v částce 60 400 amerických dolarů a nyní se přesune na australský kontinent.

První grandslamový turnaj sezony Australian Open již totiž klepe na dveře a především Tomáš Berdych má v soutěži dvouhry vysoké ambice.