„Jsem překvapený, jak k tomu Russell přistoupil, nehrál vůbec chytře. Vůbec moji indispozici nedokázal využít. Já měl jedinou šanci – riskovat a doufat, že mi to tam spadne,“ říkal Hájek po zápase.

Během zápasu bylo vidět, že máte problémy se stehnem. Dokonce jste musel být i ošetřován, co vás přesně trápí?

Bolí mě zadní část stehna, mám tam nějaký otok, takovou modřinu. To zranění mě pronásleduje už od Davis Cupu, prakticky pořád se mi vrací. Bojuju s tím, ale strašně mě to limituje. Bolí me celá spodní část zad a vystřeluje mi to do stehna. Sval se mi vždycky stáhne, kousne mě a trochu mi to nateče. Dnes to vydrželo set a půl, pak jsem si musel zavolat fyzioteraputa a je zázrak, že jsem zápas vůbec dohrál. Kdybych prohrál druhý set, do třetího bych už nešel.

V úterý budete mít volno, můžete se během toho jednoho dne dát zdravotně do pořádku?

Já na tom okamžitě se svým fyzioterapeutem začnu pracovat. Už dneska se na to vrhneme a uvidíme. Zítra mě mé samozřejmě čekat ještě čtyřhra, ale budu se muset s Ivošem Minářem domluvit. Nechci předbíhat, ale v tomto stavu se budu šetřit na dvouhru a snažit se dát do středy do kupy.

Máte poměrně těžký los, co jste na něj říkal?

Turnaj je jako vždy silně obsazený. Díky divokým kartám pro hráče, kteří vypadli z Paříže, získal Czech Open další čtyři tenisty z první světové padesátky. Je to tady pořádně nabité a je to asi nejsilněji obsazený challenger za celý rok. Ale už v minulých letech jsem tady dokázal přejít přes skvělé hráče, podmínkou toho abych to zopakoval ale je, abych byl stoprocentně připravený. Pokud nebudu, tak tady nemám co dělat.

Vzhledem k vašim zdravotním problémům asi na další finále zatím nepomýšlíte, že?

Já bych na to nemyslel, ani kdybych byl stoprocentně fit. Jdu zápas od zápasu a los je poměrně těžký, takže na finále určitě nemyslím. Teď se musím dát do kupy a doufám, že to do středy zvládnu.