Kostelec - hřiště
rok založení: 1999
počet jamek: 9
par: 70
délka: 5130 m
obtížnost: 4/5
ceník fee (9 jamek / 18 jamek):
po-čt: 450/600 Kč,
pá-ne a svátky: 550/750 Kč
restaurace: ano
ubytování: ano

Ovšem pozor, není vůbec jednoduché: v roce 2012 bylo výrazně prodlouženo a svou délkou přes pět kilometrů patří ke standardně dlouhým, jeho kopcovitý profil a členitost jednotlivých drah navíc vyžaduje rozvahu, chladnou hlavu a taktické golfové uvažování.

Horké hráčské hlavy hřiště snadno trestá, také greeny jsou spíše menší. Na některé z nich je trochu nelehký přístup, ale jsou většinou dobře čitelné.

Ve zkratce: zdolání kosteleckého hřiště vyžaduje jistou fyzickou odolnost, za kterou vás odmění krásnými výhledy a bezprostředním kontaktem s okolní přírodou.

Specifickou výzvou je pak závěrečná jamka celé devítky, která vyžaduje druhou ránu do hodně prudkého kopce a na vyvýšený green… Jakmile zvládnete tu, už vás čeká jen výšlap za míčem a posezení v klubovně. 

Jak se tam dostanete:
Ze Zlína vyjedete výpadovkou na Fryšták a po pár stech metrech na světelné křižovatce odbočíte doprava směrem na zoo. Příští odbočka doprava vás pak zavede už přímo ke golfovému klubu.

adresa: Lázně 493, 763 14, Zlín 12
kontakt: 577 152 168
e-mail: info@gclk.cz
web: www.gclk.cz

Ikonická jamka? Ve Zlíně máme hned dvě, říká manažerka klubu

Manažerkou golfového hřiště ve Zlíně-Kostelci je Jitka Cupáková. V rozhovoru pro Deník přibližuje, čím je toto lázeňské hřiště nedaleko krajského města zajímavé a které jamky patří k těm ikonickým.

Jitka Cupáková, manažerka golfového hřiště ve Zlíně-KostelciJitka Cupáková, manažerka golfového hřiště ve Zlíně-KostelciZdroj: Archiv J. CupákovéJak dlouho už funguje golfový areál ve Zlíně?
Golfové hřiště je otevřeno od roku 1999. Od roku 2003 je sídlem Golf Clubu Lázně Kostelec.

Jezdí k vám hráči z blízkého okolí, nebo i zdaleka?
Hřiště těží z blízkosti krajského města Zlína, od něhož je vzdáleno pouhých deset minut jízdy autem. Je proto hojně využíváno jeho obyvateli, ale najdou se samozřejmě i hráči, kteří k nám přijedou z větší dálky. Ať už si nás vyberou jako cíl svého golfového výletu, nebo využijí naše hřiště při svém pobytu v lázních.

Čím lze na hru u vás nalákat zkušené, či naopak začínající golfisty?
Kostelecké hřiště, které je přírodního typu, velmi dobře respektuje charakteristický ráz okolní krajiny. Ač by se tak mohlo na první pohled zdát, hřiště rozhodně nepatří mezi nejjednodušší. V roce 2012 se dočkalo výrazného prodloužení, čímž získalo délku přes pět kilometrů. Tímto krokem se připojilo ke standardně dlouhým hřištím. Pro začínající golfisty tady máme rozsáhlé cvičné plochy, kde se můžou golf naučit nebo se v něm zdokonalit.

Která jamka je podle vás takříkajíc „ikonická“ pro vaše hřiště a proč?
„Ikonické“ jamky tu máme hned dvě, a myslím, že každý hráč, který u nás někdy hrál, mi to potvrdí. Tou první je jamka číslo 1 – třípar, jehož odpaliště je umístěno přímo u hotelové terasy a hrajete přímo z kopce dolů. Druhou ikonickou jamkou je jamka číslo 9, kde druhou ranou hrajete do prudkého kopce na green. Tato jamka je výzvou pro každého hráče.

Ilustrační foto
Výbava na golf vás vyjde jen na pár tisíc. A ze začátku ji stačí zapůjčit

Hrajete vy osobně také golf? Jak často a jaký máte handicap?
Ano, golf hraji, jinak to u golfového manažera asi ani nejde. Díky tomu může člověk lépe porozumět svým členům i ostatním golfistům. Jsem ale stálý začátečník s handicapem 54. Je to i tím, že volného času moc není, zvlášť pokud se tuto práci snažíte skloubit i s rodinou. Přesto se snažím, abych se alespoň jednou týdně na hřiště dostala.

Má váš golfový klub i další zajímavé aktivity? Jak je na tom například v práci s mládeží?
Určitě, práci s mládeží se věnujeme dlouhodobě, ale poslední roky ještě intenzivněji. Během školního roku pořádáme golfové kurzy pro děti a mládež, kde jsou mladí golfisté rozděleni podle věku a dovedností. Během letních prázdnin nabízíme příměstské golfové tábory, které jsou určeny jak zkušeným mladým golfistům, tak i úplným začátečníkům. Díky umístění našeho golfového klubu v rámci Spa & Golf Resort Kostelec mohou naši návštěvníci také kromě golfového hřiště a tréninkového zázemí využít služeb restaurace, ubytování, venkovního vyhřívaného bazénu, který je v provozu od 1. května do 30. září, nebo některou z relaxačních a léčebných procedur poskytovanou místními lázněmi.

Ilustrační foto
Golf je krásná hra opředená mýty. Jak na něj?

Které známé osobnosti si u vás zahrály, nebo sem jezdí pravidelně?
Na našem golfovém hřišti si zahráli například herci Jiří Bartoška, Pavel Nečas nebo David Suchařípa. Dále také hokejisté Petr Čajánek, Roman Čechmánek nebo Roman Hamrlík.

Uplynulé období bylo složité kvůli pandemii covid-19. Co ale vám a vašemu klubu udělalo v poslední době přesto největší radost?
Ano, bylo to těžké období, zejména kvůli omezení naší činnosti v oblasti mládežnického golfu a možnosti pořádání turnajů. Přesto jsme ale rádi, že se golfová hra nezastavila úplně a na rekreační úrovni mohli hráči dál naše hřiště využívat. Mám velkou radost, že se nám v posledních letech daří zvedat kvalitu hřiště díky našemu skvělému týmu greenkeeperů, což jde ruku v ruce se spokojeností hráčů. Vrací se k nám golfisté, kteří třeba už v minulosti byli členy, a slyšíme od nich pochvaly na hřiště. Daří se nám také čím dál více práce s dětmi a mládeží, čímž se nám rozrůstá členská základna a dostavují se i první úspěchy. Za toto může zase dobrý trenérský tým, zejména Vašek Raška, který má dlouholeté zkušenosti s prací s mládeží. Snímky: archiv Jitky Cupákové

gastrotip Deníku
Restaurace U Johana

Restaurace U JohanaRestaurace U JohanaZdroj: Web podnika


ve zlínské části Příluky, 10 minut autem od hřiště
V restauraci U Johana se snoubí vybraná světová gastronomie a krajové speciality s příjemným útulným posezením. Vybrat si můžete z pěti různých typů posezení, takže se budete moci cítit třeba jako na chalupě, v pohádce, na zámku, v kupeckém voze nebo na rynku. 

wellness tip Deníku
Lázně Kostelec

Hotel Lázně KostelecHotel Lázně KostelecZdroj: Web hotelu


Hotel v areálu golfového klubu
Přímo v areálu golfového klubu, konkrétně v hotelu Lázně Kostelec, jsou k dispozici lázeňské procedury přispívající nejen k relaxaci, ale přímo k léčbě. K procedurám využívají místní přírodní léčivý zdroj, kterým je minerální sirný pramen a řadu dalších přírodních produktů.