Domácí AK Olomouc vyslal do boje o přebornické medaile první den šampionátu hned dva borce Samuela Lawsona a Jaroslava Vychodila. Favoritem na některé medailové umístění měl zejména Samuel Lawson v kategorii staršího žactva, který se stal v únoru přeborníkem ČR v halovém pětiboji.

Lawson hned v první disciplíně devítiboje potvrdil roli favorita a 100 m překážek vyhrál v osobním rekordu časem 13,53 s. Ve druhé disciplíně hodu diskem se mu však vůbec nevedlo a po dvou nezdařených pokusech se zachraňoval v soutěži výkonem pouhých 19,82 m. V dalších disciplinách doháněl bodovou ztrátu výbornými výkony, avšak po závěrečné disciplíně běhu na 1000m s celkovým součtem 5266 bodů bral nepopulární 4. místo.

Stejného umístění zaznamenal v kategorii dorostenců Jaroslav Vychodil v desetiboji, kde nasbíral celkem 5914 bodů. Tento olomoucký borec procházel všemi disciplínami desetiboje s dobrými výkony, které ho vynesly před závěrečným během na 1500 m až na medailové umístění. Po předchozích náročných disciplinách se na dráze velmi trápil a čas 5:15,36 min. ho odsunul až na čtvrté místo.

Největší radost si nechali příznivci olomoucké atletiky až na třetí den šampionátu, který gradoval v poslední disciplíně atletického sedmiboje, kde juniorka Michaela Gieselová heroickým výkonem a osobním rekordem v běhu na 800 m časem 2:21,68 min. vybojovala bronzovou medaili.

Hned první disciplína sedmiboje běh na 100 m přek. časem 14,61 s. naznačila výborně načasovanou formu a rovněž v dalších disciplinách se jí dařilo. Ve skoku vysokém si vylepšila svůj osobní rekord na 160 cm a v závěrečné disciplíně prvního dne mistrovství v běhu na 200 m zaznamenala vylepšení osobního maxima na 25,51 s.

Druhý den jí vyšla dálka, kde se výkonem 553 cm probojovala až na třetí příčku. Taktickým výkonem v poslední disciplíně soutěže v běhu na 800 m si tuto pozici za velkého úsilí udržela a radost olomouckých fanoušků, kteří ji hlasitě povzbuzovali, byla veliká.

Autor: Jaroslav Polák