Inter Hodolany – Kovo Dřevo 0:3 (0:1)

Domácí potřebovali přerušit černou sérii čtyř prohraných utkání v řadě, ale los jim na případný zvrat přisoudil tým s nejlepší obranou. A prostě to zase nešlo. V osmé minutě sice měli jako první šanci, když Charamza trefil tyč, ale to bylo v podstatě vše.

Další střely skončily vedle branky nebo v náručí gólmana Krejčího. Hostům nevyšla šance o čtyři minuty později, kdy šel J. Pikart sám na gólmana, ale nedal.

Na první gól se tak čekalo do dvacáté minuty. Po autu Benka zavěsil z první Richter. Další tutovka přišla až v polovině druhého poločasu. J. Pikart se však gólu opět nedočkal.

V závěru domácí otevřeli hru a dostali v průběhu čtyř minut dvě branky. Mezi tyče se konečně pěknou střelou trefil J. Pikart a v samém závěru skóroval Štýbnar po nezištné přihrávce střelce úvodní branky Richtera.

Branky: 20. Richter, 55. J. Pikart, 59. Štýbnar. Rozhodčí: Staněk.

GEMO Chořelice – Panathinaikos 2:0 (1:0)

Vyrovnaný duel skončil dvoubrankovým vítězstvím domácích. V prvním poločase namazal Šubovi na první gól ostrostřelec Janků. V závěru utkání využil Janků přesný a dlouhý výhoz gólmana Balláka a pečetil vítězství druhému celku tabulky.

Branky: 27. Šana, 57. Janků. Rozhodčí: Neoral.

AT Olpran – BFC Topgal.cz 1:2 (0:1)

Hosté měli fantastické vstupy do obou poločasů. V prvním skóroval Koukal po přihrávce Dvořáka po sedmnácti sekundách hry, v úvodu druhého poločasu dostal Smolák dlouhý centr za obranu a nekompromisní jedovkou pětatřicet sekund po zahájení hry zvyšoval na 0:2.

Domácí se trápili a proti důrazné obraně se dlouho nedokázali prosadit. V první půli měl skvělou šanci v 19. minutě Henik po perfektní přihrávce Smělého, ale gólmana Kučeru nadvakrát překonat nedokázal a čtyři minuty po změně stran trefil Kalina ostrou střelou tyč.

Domácí tak snížili až tři minuty před koncem bombou Kaliny, kterému gólovku naservíroval Smělý z přímého volného kopu.

Branky: 57. Kalina – 1. Koukal, 31. Smolák. Rozhodčí: Mautner.

Real HDO Mrsklesy – Veterán Hlubočky 12:5 (8:1)

Domácí si s chutí zastříleli a hostům připravili další dvoucifernou porážku. Brankou Mezeie z první minuty vedli 1:0, hosté ještě dokázali v osmé minutě kontrovat střelou Stibora, ale v dalších minutách se hrálo již jen podle domácích not.

Během dvaadvaceti minut se Capka, Mezei, Figlár, Kryl, Šuba a dvakrát Smolka trefili do černého a poločas skončil poměrem 8:1 pro domácí. Po přestávce se ještě dvakrát trefil Capka a jednou Kryl a za stavu 11:1 se dostali ke slovu i hosté.

Dvěma góly M. Zapletala a brankami Svozila a P. Zapletala upravili skóre na 11:5. Konečnou podobu výsledku dal minutu před koncem Kryl.

Branky: 12., 40. a 41. Capka, 15., 44. a 59. Kryl, 1. a 15. Mezei, 22. a 29. Smolka, 19. Figlár, 28. Šuba – 47. a 56. M. Zapletal, 8. Stibor, 46. Svozil, 51. P. Zapletal. Rozhodčí: Bartl.

FC Levotil – Dědečci 4:5 (3:4)

V Litovli se událo překvapení kola. Hosté postavili do branky A. Barčíka, který podal skvělý výkon. Dokázal podržet svůj tým a byl hlavním strůjcem překvapivého výsledku. Dvěma rychlými góly Pustofky vedli hosté 0:2, kontaktní gól zařídil T. Kohout.

Další gól hostů dal Michal Barčík po rohovém kopu a přetahovaná pokračovala. Domácí Tomášem Kohoutem a jeho bratrem Jirkou srovnali po rychlých brejcích, ale druhý gól M. Barčíka na zadní tyč určil těsné vedení hostů před druhým poločasem.

Po přestávce byli střelci skromnější. Na 3:5 zvyšoval opět M. Barčík dorážkou střely odražené od tyče, domácí dokázali jen snížit J. Kohoutem po pěkné kombinaci do prázdné, ale na body tentokrát nedosáhli.

Branky: 3. a 26. T. Kohout, 22. a 51. J. Kohout – 19., 29. a 39. M. Barčík, 1. a 2. Pustofka. Rozhodčí: Švancara.

Fortuna Uničov – Atletico Bystrovany 6:1 (5:1)

O jednoznačném vítězství domácích se rozhodlo již v prvním poločase. Na branky Pavelky a Bačinského odpověděl Krätschmer, ale to bylo ze strany hostů vše. Další fáze první půle přinesla ještě tři góly z kopaček J. Juračky, Pavelky a R. Juračky.

Po přestávce padl jen jeden gól. Podruhé v utkání se trefil nejlepší střelec domácích R. Juračka.

Branky: 7. a 24. Pavelka, 27. a 46. R. Juračka, 15. Bačinský, 22. J. Juračka – 18. Krätschmer. Rozhodčí: Šmiták.

PS Beton – Fido Dido 2:5 (0:3)

Lídr soutěže měl výborný start do zápasu. Po přihrávce Barboříka otevřel skóre ve 30. sekundě Sedláček. Na 0:2 zvyšoval v polovině první půle Barbořík po přihrávce Janků. Ve 24. minutě šli hosté tři na gólmana a Barbořík dal druhý gól v utkání. Po přestávce se nejdříve radovali domácí.

Po přihrávce Kryla skóroval z voleje M. Konečný. O tři minuty později kopal Barbořík rohový kop a jeho prudký míč si obrana srazila do vlastní sítě. Na 1:5 zvyšoval nejlepší střelec soutěže Kirschbaum, který využil dlouhý výhoz gólmana Mačáka.

Konečnou podobu výsledku zařídil Kalamár. Po přihrávce Mikuše tečoval jeho střelu do vlastní sítě Barbořík. Vítězství domácích mohlo být vyšší, ale po střelách Kirschbauma, Vystrčila a Sedláčka zvonily jen tyče.

Branky: 42. M. Konečný, 56. Kalamár – 15., 24. a 45. Barbořík, 1. Sedláček, 54. Kirschbaum. Rozhodčí: Staněk.

Sokol Mezice – Aston Pila 98 3:2 (0:2)

Hosté šli v závěru první půle do dvoubrankového vedení, když se do listiny střelců zapsali Jan a Martin Navrátilové, ale o slibný náskok ve druhém dějství přišli a nakonec nechali oba body na mezickém hřišti. O branky domácích se postaral čistým hattrickem Andrýsek.

Branky: 36., 51. a 52. Andrýsek – 28. J. Navrátil, 29. M. Navrátil. Rozhodčí: Ženožička.

Tabulka střelců:

34 - Kirschbaum (Fido Dido)
28 - Juračka (Uničov)
23 - Barbořík (Fido Dido)
22 - Smělý (AT Olpran), 18 - Kryl (Real HDO), 15 - Dvořák (Topgal), M. Barčík (Dědečci), Koukal (BFC Topgal.cz), 12 - Smékal (Atletico Bystrovany), Navrátil Martin (Aston Pila), 11 - Švestka (Aston Pila 98), J. Kohout (Levotil), Smolák (Topgal), 10 - Študent (Inter Hodolany), Janošťák (Fido Dido), Pavelka (Uničov), Janků (Chořelice), Andrýsek (Mezice).

(bin)