Před sezonou jste měli obří ambice, které se vám ale ani zdaleka nedaří naplňovat. Jaké byste vybral hlavní důvody této situace?

To je velice složitá otázka a na druhou stranu vlastně lehká. Těch důvodů je hodně. Před sezonou jsme řikali, že chceme udělat úspěch v play-off, ale bohužel se nám ten domeček z karet sesypal hned na začátku. Neměli jsme pořádné tréninkové jednotky a v utkáních nám tak chyběl zápal. Teď jsme tedy na dně, od kterého se musíme pořádně odrazit. Po novém roce pak budeme muset nahrát nějaké body, ať z té první ligy nespadneme.

Jste asi v takovém rozpoložení, že vám ta nadcházející měsíční pauza musela přijít vhod. Je to tak?

Je to tak. Ani to štěstíčko nám už nepřálo, ač jsme v posledních zápasech nehráli vůbec špatně. Ta měsíční pauza bude adekvátní a snad nám pomůže dostat se zpátky na nohy. Musíme ale začít makat.

O kterých zápasech si myslíte, že byly v právě probíhající sezoně zlomové?

Jednoznačně jsme měli urvat tři body s Ústím nad Labem, se kterým jsme nakonec uhráli remízu a rozhodující pak byl zápas s Libercem, který jsme těsně prohráli. V tom zápase jsme byli prostě lepší. Tyto dva zápasy jsme prostě měli bez diskuze zvládnout.

Futsal: SKUP Olomouc - Slavia Praha (1.12.2023)
FOTO: Futsalisté Olomouce uzavřeli kalendářní rok koštem Sešívané jedenáctky

Jaká je nyní celkově nálada v kabině?

Jelikož jsme dnes dostali debakl, tak ta nálada opravdu není ideální. Musíme si k tomu společně sednout a domluvit se, co bude dál. Máme v plánu přivést nějaké nové hráče a uvidíme také, jak se bude vyvíjet zranění brankáře Radka Janečky. Do toho také pořádně potrénujeme a doufám, že se během toho měsíce i nálada diametrálně změní a my se vrátíme v plné síle.

A mohl byste i lehce přiblížit, jak na tom Radek Janečka vlastně ve skutečnosti je? Kdy by se zhruba mohl vrátit do tréninku?

Do tréninku by se mohl vrátit už po novém roce a věřím, že během ledna či začátkem února už by mohl nastoupit i do některých utkání.

A zastavme se ještě u těch plánovaných posil. Bude se zejména jednat o hráče z vašich poměrně nově založených mládežnických oddílů?

Ano. Máme vytipované dva až tři kluky, kteří by se mohli posunout k nám do mužů. Naše týmy U17 a U19 se totiž rozjely opravdu kvalitně, navíc zapojování mládeže je jednou z našich dlouhodobých priorit a cílů.

Chci se zeptat ještě na jinou věc. Chápu, že se na tabulku asi přece jen až tak moc nedíváte, ale přece jen, určitě tam někdy těma očima zabloudíte. Nebojíte se, že to vědomí může během toho měsíce na některé z hráčů zvyšovat tlak a oni pak nedokážou podat svůj nejlepší výkon?

Určitě, psychika je ve sportu jedním z nejdůležitějších aspektů a jeden bod v tabulce může být určitou psychickou přítěží a nedivil bych se, kdyby to někomu lehce svazovalo nohy. Měli bychom ale spíše myslet na náš cíl, to znamená odlepit se ode dna a začít konečně stíhat ty týmy, které jsou nad námi.

Naprostou většinu vašeho týmu tvoří hráči z velkého fotbalu. A leden je právě tím měsícem, ve kterém začíná většině týmů zimní příprava. Myslíte si, že to pro vás bude výhoda, jelikož se oproti ostatním celkům dostanete do ještě lepší kondice, anebo naopak nevýhoda plynoucí z s tréninky spojené únavy?

Co se týče kondice, tak si myslím, že by to mohla být výhoda. Hodně kluků od nás sice hraje v Rakousku, kde sezona začíná později než u nás, ale připravovat se začnou již dříve tady u nás. Určitě na tom po této stránce budeme lépe oproti jiným čistě futsalovým týmům.

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko, sníh
Naštvaný Jílek: Hřiště je na sra*ku, chtělo by to více selského rozumu

Ač se to tak na první pohled nemusí zdát, tak přece jenom vám zbývá odehrát ještě deset zápasů, což není málo. A vaše ztráta na osmý Liberec je v tuto chvíli devítibodová, což může být při dobré konstelaci otázka tří zápasů. Bude tedy hlavním cílem pro rok 2024 jen záchrana, anebo v rámci ještě větší motivace vyhlásíte i honbu za již téměř ztraceným play-off?

Tím, že těch týmů není tolik a ve futsale se může stát opravdu, ale opravdu cokoli, tak alespoň za mě zůstává stále aktuální předsezónní cíl, kterým je play-off. Byl bych asi blázen, kdybych myslel na cokoli pod tuto hranici. Vždy je třeba mít ty nejvyšší cíle. Tím nejdůležitějším je tedy sice záchrana, ale hned nad ním postup do dalších bojů.