„Hledali jsme pro tento projekt někoho vhodného a nakonec jsme se rozhodli, že když už hrajeme ve Velké Bystřici, měl by to být někdo místní. Přímo z obce mi pak doporučili paní, která žije sama s hendikepovanou holčičkou Berenikou," popisuje Vladimíra Janečková, maminka hrajícího kouče Martina Janečky a také hlavní pořadatelka na domácích zápasech.

Celkově Hanáci vybrali téměř 10 000 korun. Kromě již zmíněných peněz ze vstupného se totiž na pomoc složili i samotní hráči z kabiny a svůj podíl dodal i jeden ze soupeřů - brněnští Žabinští Vlci. Pomoc se tak jen přelila z Jihomoravského kraje zpět do Olomouckého. Když totiž ještě Hanáci hráli druhou ligu, přispěli do podobné sbírky svých soupeřů z Vyškova.

„Částku budeme nakonec předávat na našem závěrečném tréninku, který si kluci speciálně kvůli tomu uspořádají. Původně to mělo proběhnout při posledním domácím zápase s Chrudimí, ale to bohužel vlivem okolností nevyšlo. Myslím si ale, že byť to není žádná horentní suma, není ta částka úplně zanedbatelná," pokračuje Janečková.

Poslední etapa Czech Tour 2023 a předávání medailí
Czech Tour znovu s elitou. Přijedou týmy Intermarché-Wanty a Visma-Lease a Bike

Již jednou zmíněných 10 000 ale nebude konečnou částkou. Malé Berenice totiž bude pomoženo i další cestou. Zapojí se totiž i brněnský nadační fond Modrý hroch, který rodinu taktéž podpoří koupí nového vozíku. „Je to zatím všechno v řešení. Míra pomoci bude také záležet na celkové ceně vozíku. Pokud se ale bude jednat o nějakou rozumnou částku, budeme to chtít rodině doplatit celé," říká ředitelka nadačního fondu Monika Chasáková.

A jak sama Janečková na samotný závěr uvádí, klubová akce se vydařila vysoce nad očekávání. „Původně jsem té mamince říkala, že se nejspíše vybere okolo pěti tisíc. To, že je to nakonec dvojnásobek, je, alespoň za mě, skvělé. Chci poděkovat všem, že přispěli, i když vůbec nemuseli. Něco dala naprostá většina fanoušků, a to včetně malých dětí," uzavřela.