„Zápas to byl těžký. Dalo se ale očekávat, že Kynžvart nedá kůži lacino. Nejdůležitější ale je, že jsme to zvládli a pojedeme k nim s výhrou," říkal po zápase domácí kouč Libor Malínek. „Na druhou stranu, jak jste ale sami viděli, skóre mohlo být pro nás daleko, daleko příznivější," dodal.

Zorám se povedlo vybudovat si klíčový náskok v druhé polovině první půle. Ten se hostkám sice povedlo notně zúžit, vyrovnat se jim ale nepodařilo. Navíc jim toto dotahování vzalo i potřebné fyzické síly. Poločasový výsledek tak měl podobu 13:9.

Po změně stran se Západočeškám podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Domácí lavička si však vzala time-out a po něm se domácí stroj znovu rozjel. V čase 60:00 tak na světelné tabuli zářil výsledek 24:20.

„Mohu dnes ale být spokojen téměř se vším. S nasazením, s bojovností, dodržováním pokynů ze strany hráček. Výsledkem toho všeho je těch pouhých dvacet inkasovaných branek. Bohužel ale, 24 vstřelených je trochu málo. Velký podíl na tom má brankářka Novotná," mrzelo olomouckého kormidelníka směrem k odvetě.

Tadeáš Stoppen
Debutant Stoppen: Střela Ewertona? Pár takových už jsem chytil

Jedním z hlavních důvodů vítězství Zor byl také fakt, že se jim podařilo ubránit kynžvartskou ostrostřelkyni Annamarii Patrnčiakovou, která v minulém zápase proti Plzni nastřílela jedenáct branek z třiadvaceti celkových.

„Připravovali jsme se na ni. Věděli jsme také, že mají dobrou křídelní hru. I tu se se nám podařilo úspěšně eliminovat," liboval si kouč Hanaček.

A co Libor Malínek očekává směrem k blížící se odvetě? „V Kynžvartu očekávám bouřlivé prostředí. Moře lidí v malé hale, vlajky, bubny…čeká nás tam takové malé peklo," uzavřel.

DHK Zora Olomouc - Házená Kynžvart 24:20 (13:9)

Rozhodčí: Horáček, Novotný. Vyloučení: 3:3. Sedmimetrové hody: 2/3:3/5. Diváci: 150.

Olomouc: Polášková, Haládiková - Závišková, Jansová 6/1, Sovová, Kašpárková 5, Přikrylová 3, Rouppcová 1, Krajčovičová, Machačová, Fryčáková 3, Možíšová, Hejlová, Kuxová 3, Kubálková, Kubáčková 3/1. Trenér: Libor Malínek.

Kynžvart: Novotná, Srpová - Königová 2, Tesařová 5, Dvořáková 4/1, Rampová, Michalcová, Patrnčiaková 4/2, Bezruková 3, Dresslerová, Jovičevič, Švihnosová 2, Božović, Vysloužilová, Kapusniaková, Hejkalová. Trenér: Peter Sabadka.