„V autobuse cestou do Zlína bych možná bral bod všemi deseti. Ale průběh utkání byl vyrovnaný. My tahali za delší konec v prvním poločase, kdy jsme si dokázali vypracovat třígólové, chvílemi dokonce čtyřgólové vedení,“ řekl po zápase olomoucký kouč Libor Malínek.

Úvod totiž patřil Hanačkám, na jejichž koncentrovanou zataženou obranu domácí stěží hledaly účinný recept. Hosté tak byli po celý první poločas ve vedení.

Ve druhé části začal Zlín postupně přebírat otěže zápasu. „Bohužel nám vstup do druhé půle nevyšel a Zlín nás dotáhl. Ale my na druhou stranu nemohli čekat, že je porazíme o deset branek. Čekali jsme, že zapnou. Vedení se přelévalo ze strany na stranu,“ komentoval Malínek.

Vysunutá obrana domácích přinesla své ovoce, když během úvodních deseti minut zvrátily výsledek. Zlín však následně zahodil celou řadu vyložených šancí z rychlých protiútoků, kdy si vylámal zuby na skvělé brankářce Raníkové. V dramatickém závěru měla vítězství v ruce domácí Poznarová, ale za stavu 23:23 neproměnila sedmimetrový hod. Hosté při posledním útoku vsadili na jistotu a do zakončení se nedostali.

„Líbilo se mi, že jsme v závěru hráli ukázněně,“ pochvaloval si Malínek. „Chtěli jsme pak hrát na bod a v posledních pěti vteřinách, které zbývaly, to zkusit rozhodnout, což se nepovedlo. Ale bod ze Zlína je pro nás nesmírně cenný a jsem za něj rád.“

Podle olomouckého trenéra se hrála pěkná házená a zápas měl velký náboj. „Je to derby, holky se znají. Za nás hrají házenkářky, které prošli Zlínem, ve Zlíně zase několik hráček, které prošly Olomoucí. Navzájem se vyhecují. Díky tomu byl ten zápas velice kvalitní. Náš tým si navíc dokázal, že hrát se dá s každým, protože Zlín je pro nás jedním z favoritů celé interligy,“ uzavřel Malínek.

HC Zlín – DHK Zora Olomouc 23:23 (10:14)

Rozhodčí: Kavulič, Skružný. 7 m hody: 5/4 – 4/4. Vyloučení: 1 – 3. Diváků: 350.

Zlín: Vyhlídalová, Mahďáková – Jalůvková, Růčková, Brablcová 1, Pažourková 1, Poznarová 10/4, Talašová, Šviráková 1, Budayová 1, Salčáková 3, Štěrbová 4, Cedidlová, Marčíková. Trenér: Dušan Poloz.

Olomouc: Raníková, Rašková – Hejtmánková 4/1, Růžičková 2/1, Vocilková 1, Samcová, Pašková 1, Severová, Kubáčková, Spíchalová 2, Huráňová 5, Ždánská 2, Gebre Selassie 2, Fabíková 4. Trenér: Libor Malínek.