Tohle už nemůže být náhoda. Jeden z dlouhodobě nejlepších týmů soutěže Iuventa Michalovce prohrál v Olomouci popáté v řadě, naposledy si z hanácké metropole odvezl vítězství v sezoně 2006/07.

Zora se dokázala oklepat z porážek se Zlínem a Porubou a proti elitnímu celku z východního Slovenska předvedla fantastický výkon. „Vypadá to, že bychom celý rok potřebovaly hrát proti Michalovcům, protože se zdají být nejsilnějším týmem v celé soutěži, ale nám se proti nim paradoxně daří,“ prohlásila po zápase olomoucká opora Lucie Fabíková, která nasázela osm branek, a byla jednou z hlavních strůjkyň olomouckého triumfu.

Zora za celý zápas nepustila soupeře ani jednou do vedení. Michalovce, které za sebou měly pohárové zápasy proti švédskému Sävehofu, dokázaly s olomouckým celkem držet krok pouze čtvrthodinu. Pak Zora vstřelila šest branek v řadě a dostala se do trháku 16:9. Brankářka Zory Barbora Raníková předvedla několik famózních zákroků a když k tomu připočítáme šest branek Fabíkové a čtyři trefy Kelarové, byl z toho perfektní základ pro poločasové vedení 20:11.

„Fungovala nám obrana. Dostat od Michalovců jedenáct branek za poločas je skvělé. Výborně chytala Raníková, ale obrana jí hodně pomohla,“ chválil trenér DHK Zora Olomouc Libor Malínek.

Ve druhém poločase si Hanačky s přehledem kontrolovaly luxusní náskok. Michalovce se nedokázaly přes veškerou snahu dostat do kontaktu, navíc měly problémy s výborně hrající Dostálovou i střelecky produktivní Růžičkovou. „Michalovce přeřadily na druhý rychlostní stupeň a bylo to znát. Ale dařilo se nám udržovat náskok, což bylo důležité,“ popisoval vývoj druhého poločasu Malínek.

Jeho tým dohrával zápas za ovací zaplněné haly, konečné skóre zápasu se nakonec zastavilo na 37:29 pro Olomouc.

„V ženské házené kolikrát nerozhoduje kvalita hráček, ale bojovnost může předčít i herní kvality soupeře. Nám se podařilo Michalovce zaskočit bojovností a díky tomu jsme ten zápas zvládli,“ chválil nasazení svého týmu Malínek.

Olomoucké házenkářky tentokrát předvedly odlišnou tvář než v předchozích nevydařených zápasech. „Musím vyzdvihnout celé družstvo, včetně hráček, které se na palubovku nedostaly, protože střídačka žila a to v minulých zápasech nebylo. V týdnu proběhlo hodně individuálních pohovorů, řekli jsme si, že když nebudeme táhnout za jeden provaz, tak těch výsledků nemůžeme dosáhnout. Hráčky se semkly a to bylo rozhodujícím faktorem tohoto vítězství,“ zakončil Malínek.

„S tímto výsledkem jsme nepočítali. Chtěli jsme výkon proti Sävehofu zopakovat i na palubovce Olomouce, ale měli jsme několik zraněných hráček. To nás ale neomlouvá, k utkání jsme hodně špatně přistoupili a výsledek je pro nás ostudný. Některá děvčata k tomuto zápasu přistoupily jako turistky,“ zlobil se maďarský kouč Michalovců Jószef Vura.

DHK Zora Olomouc – Iuventa Michalovce 37:29 (20:11)

Rozhodčí: Hanák, Novák. 7m hody: 2/2 – 1/1. Vyloučení: 3 – 1. Diváků: 245.
Olomouc: Raníková, Kozáková – Růžičková 7/2, Šteffanová, Uičná, Remešová 1, Kelarová 5., Pašková, Dostálová 5, Severová 1, Kubáčková, Spíchalová 1, Huráňová 1, Ždánská 4, Gebre Selassie 4, Fabíková 8. Trenér: Libor Malínek.
Michalovce: Dlugošová, Gubíková, Sedláčková – Bakhyrieva 5, Bačíková 1, Gerič 2, Szöllösiová, Kovaličková, Hollá, Horňáková 6, Tobiášová 1, Hvostaľová 6, Wollingerová, Rebičová 8/1, Olšovská. Trenér: Jószef Vura.