Domácí házenkářky smetly Zlín, ale v zápasech se silnými zahraničními celky propadly a obsadily tak až třetí místo.

Po sobotní dopolední porážce od Šaľy a večerním vydařeném střetnutí se Zlínem zakončily házenkářky olomoucké Zory své vystoupení na turnaji zápasem s polským Lubinem. Zápas se jim ale hrubě nevydařil a Dámy inkasovaly čtyřicet branek.

Od prvních minut byl na hřišti vidět velký rozdíl mezi oběma celky. Polský tým, ostřílený ze zápasů evropských pohárů převyšoval Hanačky jak v obraně, tak v útoku. Lubin si vytvořil sedmibranková náskok během první patnáctiminutovky a suverénně si jej držel po zbytek zápasu.

Vysoká Klaudia Pieleszová si v útoku dělala doslova, co chtěla a dávala Zoře jednu branku za druhou. Kinga Byzdraová, mladá reprezentantka Polska, také patřila k tomu nejlepšímu na palubovce.

Alena Polášková, která se v létě vrátila do Olomouce se zahraničního angažmá, se na hřiště podívala až v poslední desetiminutovce, její nesehranost s týmem je stále znát.

Pochvala patří Michaele Hrbkové, která dala osm branek a jako jedna z mála se nebála jít mezi vysoké soupeřky do zakončení. Lubin nastřílel Zoře rovných čtyřicet branek a obsadil tak na Poháru míru druhé místo.

Zora se ze zisku poháru pro třetí celek turnaje ani neradovala, nebylo divu, protože za sebou nemá zrovna vydařený víkend.

„Obrana byla na tomto turnaji absolutní propadák, na tom musíme zapracovat,“ našel největší momentální slabinu Zory její kouč Libor Malínek.

„Polky nás přehrály ve všem. Jsem hrozně zklamaný z obranného systému. Nepamatuji, kdy tohle mužstvo dostalo tolik branek. To byl úplný propadák,“ kroutil hlavou Malínek.

DHK Zora Olomouc – MKS Interferie Zaglebie Lubin 28:40 (13:19)

Zora: Kozáková, Fialková – Hejtmánková 3, Růžičková 2, Mýlková 2, Stuchlová 1, Kováčiková, Hrbková 8, Goldová 1, Pašková, Dostálová 5, Severová, Selucká 1, Spíchalová 1, Polášková 1, Tomečková 3. Trenér: Libor Malínek.

MIROSLAV MAZAL