„Je to už čtvrtý pořádaný ročník. K tomu ale musím říct, že teď byla dvouletá covidová pauza. Jelikož ale předchozí ročníky vždycky čítaly přes sto aktivně hrajících hráčů, rozhodli jsme se, že tuto tradici obnovíme," říká k této akci její pořadatel Marek Mynář.

Ten pak přidal i něco málo z historie tohoto neobvyklého a tudíž i ne příliš známého sportu. „Ringo je původem z Polska. Tam se pořádala i větší mistrovství, na které jezdili hráči z celého světa. U nás je to ale stále spíše rekreační záležitost. Existuje zde ale skupina Royal Rangers, která pořádá pravidelné turnaje a také organizace Dlažka pod vedením Jaroslava Biolka pořádající každým rokem mistrovství ČR, které se ale nazývá mistrovství světa, protože každý tým ‚reprezentuje' jinou národnost, i když jsme všichni Češi. Příští rok se uskuteční v Rajnochovicích již 34. ročník," popisuje.

„Tato hra zlepšuje koordinaci člověka, který se musí soustředit na dva letící předměty najednou. Pro hodně lidí je to také sport, se kterým není složité začít. Ne každý je totiž přátelský s míčem," dodal.

A ač je u nás ringo pro velké procento Čechů neznámé a představí si pod tímto názvem spíše Františka Ringo Čecha či bubeníka The Beatles Ringo Starra, nemá Mynář o jeho budoucnost u nás výraznější obavy.

MOL Cup: SK Zápy - SK Sigma Olomouc 1:3, Lukáš Vraštil
Nové město, větší ambice i tlak. Stoper Vraštil se s rodinou zabydlel v Olomouci

„V Česku ringo roste. Zejména díky organizacím věnujícím se například pořádání táborů. Navíc byla tento rok znovusjednocena Česká asociace ringa s centrem v Ostravě. Tu vede Ivan Cap, který ringo do Česka zhruba před 30 lety přinesl. Nyní se snažíme vytvořit nějakou ligu. Je to ale běh na dlouhou trať," uzavřel.

Výsledky skupin dle úrovní

Skupina A (nejzkušenější):
1. PS HB 1
2. Pocem, kam jdeš?
3. PS HB 2
4. Zuzíci
5. Biotým 

Skupina B:
1. Kroužkobijci
2. PS HB 3
3. Kloci z Morave
4. Víme, víte
5. Hrabík má 100kg

Skupina C:
1. Malá Fatra
2. Martin tým
3. Mafiánky
4. Švýcarsko A

Skupina D:
1. Gumáci
2. Švýcarsko B
3. PS HB 4
4. Dva a půl kokosky