Liberec přijel do Šternberka pouze s osmi hráčkami, zatímco domácí tým posílila pro tento zápas olomoucká nahravačka Gregorová.

Přesto to byli hosté, kteří vstoupili do utkání podstatně lépe a po dvou snadno vyhraných setech vedli 2:0, když v tom druhém povolili domácím uhrát pouhých dvanáct míčů.

Teprve pak se Sokol zbavil svazující nervozity z důležitosti záchranářského duelu, ovládl třetí sadu a snížil.

Ve čtvrtém dějství vedly Šternberanky 19:14 a 20:16, potom sice nechaly Liberec otočit na 20:21, ale dramatickou koncovku zvládly a vynutily si tieabreak.

V něm vedlo domácí družstvo 12:10 a za stavu 14:13 mělo dokonce mečbol, do té doby výborně hrající Gregorová však v tu chvíli zkazila servis, severočeský celek nabídnutou příležitost plně využil a po výhře 16:14 si odvezl z Moravy dva veledůležité body.

„Jeli jsme sem hodně skleslí, protože nás trápí obrovská marodka, ale zaskočili jsme domácí velkou bojovností a nasazením a dostali se do vedení o dva sety,“ hodnotil zápas liberecký trenér Dušan Hořínek.

„Pak se utkání vyrovnalo a v tiebreaku už to byla loterie a bitva, v níž se obě družstva tahala o těsné vedení. Rozhodl náš servis, jím jsme ostatně úspěšně dohráli i zkrácený set,“ řekl Hořínek.

Šternberský kouč Radomil Juřík uznal, že to zpočátku vypadalo, že jeho tým prohraje za hodinu 0:3.

„Nemohli jsme dlouho najít optimální sestavu. Potom se nám to podařilo a nakonec z toho byl vyrovnaný zápas, v němž jsme měli k vítězství blíž. O všem paradoxně rozhodl jeden zkažený servis při našem mečbolu. Měli jsme opět potíže na příjmu a málo využívali středových hráček Piňosové a Holáskové, které jsou schopné balony skládat. Holky ale bojovaly, snažily se. Je to obrovská škoda, výhra by jim moc psychicky pomohla,“ připomněl Juřík desetizápasovou šňůru jeho celku bez vítězství.

Příští sobotu se šternberské volejbalistky představí znovu doma a opět v klíčovém záchranářském duelu. Ve své hale Ecce Homo budou od 17 hodin hostit družstvo Střešovic.

TJ Sokol Šternberk – VK TU Liberec 2:3 (-17, –12, 19, 23, –14)

Rozhodčí: Krtička, Renčín. Čas: 113 minut. Diváků: 200.

TJ Sokol Šternberk: Oborná, Piňosová, Gregorová, Šenková, Holásková, Hrabalová, libero: Hronová. Střídaly: Honková, Dřímalová, Baďurová, Sochorcová.

VK TU Liberec: Chroustovská, Novotná, Lohniská, Vinecká, Lauerová, Ševčíková, libero: Ullmannová. Střídala: Ševců

Adam Fritscher