Olomoucké zmrtvýchvstání

Olomoucký tým se pomalu vzpamatovává ze série porážek, kterou ukončil v derby se Šternberkem. V duelu na Slavii byly sice Hanačky po většinu času aktivnějším týmem a téměř neustále vedly, přesto musely o konečné očekávané vítězství hodně bojovat.

V koncovce úvodní sady houževnatý domácí celek vyrovnal na 23:23, poslední dvě výměny však patřily favorizovaným hostům. Ti v prostředním dějství vedli už 10:3, aby to vzápětí bylo 10:9. Od té chvíle Slavia uhrála již jen pět míčů. Také ve třetím setu se Pražanky téměř dostaly z nepříjemné situace a snížily až na rozdíl jediného bodu (18:19), závěr už si ale hráčky univerzity pohlídaly.

„Bylo to podobné jako naše poslední zápasy, ale už tam přece jen byly světlejší momenty a náznaky zlepšení. Pořád je však střídaly série se spoustou chyb. Potřebujeme teď hlavně nabrat sebevědomí a k tomu by nám vítězství 3:0 mohlo pomoct. Chtělo by to ale brzy uspět i v souboji se silným protivníkem z ligové špičky," ví olomoucký kouč Jiří Teplý.

V úvodním kole nadstavbové části extraligové soutěže se volejbalistky Olomouce, které budou hrát v lepší pětce týmů, představí v sobotu 1. února od 17 hodin na palubovce Frýdku-Místku.

VC Slavia Praha – SK UP Olomouc 0:3 (-23, –14, –21)

Rozhodčí: Večeřa, Štefánik. Čas: 77 minut. Diváků: 100.

Slavia: Hanzlová, Vinecká, Ančincová, Adlerová, Vašutová, Smolková, libero Zoulová. Střídaly: Dušilová, Janderová. Trenér: Jiří Vojík.

Olomouc: H. Kojdová, Tomašeková, Tinklová, Napolitano, Rutarová, P. Kojdová, libero Dreksová. Střídaly: Rašková, Košická, Murčinková. Trenér: Jiří Teplý.

Šternberská krize nadále pokračuje

Šternberk třísetovou prohrou s Olympem prodloužil svou hrůzostrašnou sérii, když v pěti lednových ligových zápasech nezískal ani jedinou sadu. V prvním dějství Pražanky od začátku vedly a domácí tým v něm uhrál pouhých čtrnáct výměn. Druhý set byl vyrovnanější a lámal se až za stavu 17:19, kdy hosté odpor soupeře definitivně zlomili třemi body v řadě. Když pak Olymp ve třetí části duelu odskočil ze stavu 7:5 na 11:5, bylo o jeho hladkém vítězství s konečnou platností rozhodnuto.

„K našemu výkonu bych měl určité výhrady, ale protože jsme vyhráli 3:0, tak to beru jako povinné vítězství za tři body. Nerad používám toto klišé, ale byli jsme lepší ve všech činnostech. Naše výhra byla zcela zasloužená," těšilo trenéra Olympu Stanislava Mitáče.

„Olymp jsme ničím nepřekvapili. Měli jsme slabý servis a hlavně na začátku prvního setu i špatnou přihrávku, což poznamenalo celý průběh zápasu. Ve druhé sadě jsme se ještě snažili zvednout, ale nešly nám základní herní činnosti. Jsem rád, že máme za sebou sérii tří utkání s těžkými protivníky. Teď se musíme soustředit na nadstavbovou část extraligy, protože stále máme šanci na dobré umístění. Bude ale potřeba hodně přidat," uvědomuje si šternberský kormidelník Radomil Juřík.

Extraligovou nadstavbu zahájí volejbalistky Sokola v horší pětici týmů v sobotu 1. února od 17 hodin domácím zápasem s posledním celkem tabulky SG Brno.

TJ Sokol Šternberk – PVK Olymp Praha 0:3 (-14, –19, –12)

Rozhodčí: Kovář, Z. Grabovský. Čas: 59 minut. Diváků: 130.

Šternberk: Sochorcová, Ticháčková, Polášková, Holásková, S. Janečková, M. Janečková, libero Hronová. Střídaly: Oborná, Jurčíková, Zemánková, Citovecká. Trenér: Radomil Juřík.

Olymp: Mudrová, Halbichová, Hodanová, Trnková, Kvapilová, Mlejnková, libero Dostálová. Střídaly: Vinklerová, Kopecká. Trenér: Stanislav Mitáč.

Autor: ADAM FRITSCHER