„Chtěli jsme vyhrát oba zápasy, teď ale máme těžký rozpis utkání a to je pak hodně náročné pro nadhazovače, což se ukázalo v tom druhém zápase. V podstatě je ale jedno, jestli prohrajete 19:1 nebo 3:2. Akorát pak ten zápas nikoho nebaví a nepotěšíte ani diváky," uvedl hrající kapitán Skokanů Jakub Voják.

Ten byl pochopitelně spokojen především s prvním zápasem, který olomouckému týmu přinesl cenné vítězství. K němu velkou měrou pomohl nadhazovač Skokanů Joshua Edwards, který soupeři povolil pouze několik hitů a dva doběhy. „Zase nám dal šanci vyhrát zápas," vyzdvihl Voják výkon posily ze zámoří.

Skokani Olomouc (v bílém) proti Eagles Praha

Hanácký tým v úvodu prohrával 1:2 a proti americkému nadhazovači v dresu Eagles se olomoučtí pálkaři příliš neprosazovali. „Říká se, že baseball začíná teprve od šesté sedmé směny. V té době se nám povedlo vyrovnat a nadhazovači soupeře se přestalo dařit," popisoval Voják.

Skokani dokázali zápas otočit ve svůj prospěch a radovali se z výhry 5:2. „Vždycky je super, když se povede otočit utkání," prohlásil Voják.

Ten měl ale ve druhém utkání problém s nadhazovači, protože po pondělním zápase proti Drakům Brnu byl vyházený Jiří Šimek. „Dal jsem šanci mladým nadhazovačům. Zatím je problém v tom, že když o něco jde, tak mladí borci znervózní a přestane se jim dařit. Je to hodně o hlavě, mladí se potřebují vyházet. To ale časem přijde," věří Voják.

Na kopci začal Petr Nickl, kterému vyšla pouze první směna. Po něm šel na nadhoz zkušenější Martin Zdražil, ale ani on palbu Eagles nezastavil. Zápas nakonec dohazovali další mladí Skokani. Pražané si už ale vítězství nenechali vzít a radovali se z výsokého rozdílu 19:1.

Skokani Olomouc

„Nic se neděje, v sobotu nás čeká Technika a na ně máme nachystané oba startéry Kubu Černíka a Jirku Šimka. S nadhazovači na začátek určitě nebude problém," doufá Voják.

Skokani mají po 31 zápasech bilanci 14 výher a 17 porážek. „Pokusíme se ještě vyhrát nějaké zápasy. Pokud chceme do play off, tak už musíme vyhrát všechny," má jasno Voják. „Pokusíme se o zázrak," pousmál se.

„Tým ale maká, snaží se. Vždyť máme jenom dvě prohry z posledních devíti zápasů, což je super," poukázal Voják, který v minulém týdnu startoval v dresu české reprezentace na Pražském baseballovém týdnu.

„Je to velký turnaj a je super se tam sejít s nejlepšími hráči z Česka. Je to úplně jiný level baseballu, hráči jsou na jiné úrovni. Je paráda si zahrát ten nejlepší evropský baseball, jenom je škoda, že jsme prohráli finále proti americkému týmu," vyprávěl Voják.

Na turnaji si kromě Vojáka zahráli i Skokani Edwards, Kmiecik, Nickl, Schwarz a Flusek.

Sobotní zápasy proti Technice Brno Skokani odehrají na stadionu na Lazcích tradičně od 13 a 16 hodin.

Baseballová extraliga

Skokani Olomouc – Eagles Praha 5:2 a 1:19.

Tabulka

Tabulka