Velmi rychlý vstup do závodu předvedli mladíci Březík a Stříteský, kteří na prvním průjezdu Hošťálkovou ujeli třetímu Odložilíkovi o necelých 8 sekund. Všichni pilotovali vozy Škoda Fabie R5. Druhou a třetí zkoušku vyhrál Stříteský a po první sekci vedl před Březíkem o 1,8 sekundy. Odložilíka s poslední specifikací fabie, který si zajistil titul již v minulém závodě ve Šternberku, za sebou nechali již o 14 sekund. Mezi dvoukolkami si vedl nejlépe Tarabus a vozem Peugeot 208 Rally4. Druhé místo si držel v polovině závodu Daniel a třetí byl Lehký, oba na Fordech Fiesta Rally4. Z boje o celkově druhé místo v seriálu po havárii vypadl Egon Smékal.

Olomoucko (v červeném) opět prohrál. Ilustrační foto
Olomoucko opět prohrálo a shání posily. Doufám, že budou rychle, říká kouč

Čtvrtá rychlostní zkouška byla poslední pro Stříteského. Po kontaktu s antikatem a následném defektu si poškodil zavěšení předního kola a ze závodu odstoupil. V následující páté zkoušce z Hošťálkové do Semetína lehce havaroval další z uchazečů o druhé místo v seriálu Martin Vlček s Hyundaiem i20 R5 a závod také nedokončil. Vedení si v poslední zkoušce již s přehledem pohlídal Březík a zajistil si tak stříbrnou příčku v P2+ poháru pro letošní rok. Druhý dojel ve Vsetíně Odložilík a třetí Jakeš. Karel Trněný byl pátý za Slovákem Melichárkem, což mu vyneslo celkově třetí místo v šampionátu.

Dvoukolky vyhrál stylem start- cíl Tarabus, když byl nejrychlejší ve všech šesti zkouškách a ve Vsetíně mu patřila šestá příčka. Vítězem sprinterského seriálu pro letošní rok je Dohnal.

VK UP Olomouc.
Drama a obraty. Olomoučanky vydřely výhru za dva body. Je to ztráta nebo zisk?

Olomoucké posádky ve Vsetíně zastupoval pouze Ivan Horák. Na poslední chvíli vypomohl Luboši Konšelovi, který neměl spolujezdce. „Původně jsme chtěli se synem vyzkoušet Peugeota 208 R4, protože našeho Adámka si chtěl pronajmout Michal Srb. Nesehnal ale peníze a my jsme se rozhodli, že již s Adamem startovat ve Vsetíně nebudeme a necháme jej připraveného k prodeji. Takže jsme do Vsetína chtěli jet pouze jako diváci. Ve středu večer mi zavolal Luboš, že nemá spolujezdce,“ popsal situaci Horák.

„Odjeli jsme letos spolu již Vyškov a rád jsem mu opět vypomohl. Vsetín byl nádherný. Vyšlo počasí a RZ náročné a pěkné. Jen škoda těch nehod, kterých bylo nějak moc. Naštěstí dopadly celkem dobře. My jsme dojeli s Lubošem 5. ve třídě. Určitě se dalo jet rychleji, ale už nám není 20 a hlavně se závoděním bavíme. Takže jsme  se pěkně svezli a asi spolu pojedeme Mikuláše ve Slušovicích. Co bude příští rok, ještě není jasné, hodně napoví prodej Adama. Pak se teprve rozhodneme, s jakým vozem pojedeme a jaký seriál si vybereme. Ve hře jsou prozatím jak sprinty, tak velký mistrák,“ uvedl Horák.

Olomoucký kulturista Patrik Šerý získal zlato na mistrovství evropských zemí.
Olomoucký kulturista Šerý veze zlato z mistrovství evropských zemí

Mezi historiky si ve Vsetíně vedl nejlépe Petr Němec na Ladě VFTS, druhý dojel Daněk a třetí Klokočník, oba na Škodách Favorit 136L.

Poslední tečku za letošní rallyovou sezónou udělají divácky atraktivní volné závody ve Slušovicích a Praze.

Autor: Miroslav Ševčík