Ve slušné formě hrající Kotlářka Praha vybojovala na Hané dvě vítězství a Skokani vyšli před domácím publikem bodově naprázdno.

Úvod prvního zápasu přitom Skokanům vyšel. Po čtyřech směnách vedli domácí 2:0, a to i zásluhou amerického nadhazovače Justina Drivera, který držel pálkaře Kotlářky hodně na uzdě.

V páté směně ale Pražané vyrovnali a hned v následující využili několika zbytečných chyb Skokanů v obraně.

To už v domácím týmu nadhazoval Lukáš Veselý, který se rovněž dopustil pár zaváhání. Zkušený tým Kotlářky si ve třech směnách v řadě připsal celkem šest bodů a do koncovky zápasu šel s nadějným vedením 6:2.

Domácí se chtěli pokusit o podobný obrat, který předvedli minulý týden s Expressem, ale tentokrát se na pálce tolik nedařilo, když se odpaly zdařily pouze trojici Černík, Miko a Antoš.

Slovenský catcher Matúš Miko se navíc v závěru duelu zranil, když nasadil pozdě ke skluzu na prvním metě, a pochroumal si kotník. Svou příležitost v extralize tak premiérově dostal Martin Roman, ale na prohře Skokanů 3:7 to již nic nezměnilo.

Druhý zápas byl dlouho vyrovnaný. Oba nadhazovači, olomoucký Černík i Červenka z Kotlářky, pálkaře k ničemu velkému nepouštěli a před sedmou směnou hosté vedli rozdílem jednoho bodu. Skokanům se znovu na pálce příliš nedařilo, když se prosadila pouze trojice Kovařík, Sova a Černík.

Hanáci drželi naději až do poslední směny. To se ale na nadhozu nevedlo střídajícímu Holickému a Kotlářka zvýšila vedení na 5:1. Domácí celek se navíc o případnou možnost vyrovnání připravil i špatným střídáním a zápas byl ukončen třetím autem Drivera, který následoval po jeho neoprávněném startu na pálce.

„Nedařilo se nám na pálce a nedokázali jsme stahovat běžce z met domů. Navíc jsme přidali pár zbytečných chyb v obraně. Nadhazovači Kotlářky nám dělali problémy,“ zhodnotil trenér Skokanů Václav Voják.

Jeho tým v sobotu čeká prestižní dvojzápas s brněnskými Draky, kteří jsou na prvním místě tabulky. Zápasy začínají na olomouckém stadionu na Lazcích ve 13 a 16 hodin.

Skokani Olomouc – Kotlářka Praha 3:7 a 2:5