Pod koš přivedlo Olomoucko srbského pivota Sretena Kneževiče a na křídlo pak Darella Davise ze Spojených států.

„Základ týmu není špatný, potřebujeme ale rozšířit rotaci. Když budeme mít více hráčů, můžeme lépe reagovat na vývoj zápasů, v určitých pasážích třeba šetřit síly u nejvíce vytížených kluků. Navíc chceme dát impuls do kabiny. Ukázat, že chceme sezonu zlomit,“ řekl sportovní manažer Olomoucka Michal Pekárek.

Sedmadvacetiletý 206 centimetrů vysoký Kneževič hrál naposledy francouzskou soutěž NM1 v Besanconu a v probíhající sezoně nastoupil do šesti zápasů. Díky tomu nemusí dohánět žádné tréninkové manko a je připravený naskočit na palubovku. Davis měří 196 centimetrů a v pětadvaceti není v Evropě žádným nováčkem. Zahrál si soutěže v Kosovu, Bosně, Maďarsku a Nizozemí. V zámoří hrál čtyři sezony NCAA za Dayton, kde odehrál rovných 130 zápasů.

Fotogalerie: Posily Olomoucka

„Chtěli jsme hotové hráče, kteří nám můžou okamžitě pomoci a mají zkušenosti s evropským basketbalem. Nemáme nějaký prostor na aklimatizaci v novém prostředí. Kneževič nahradí Wigginse, který odešel do estonského Rapla BS, od Davise si slibujeme, že zvýší naši údernost v poli,“ věří Pekárek.

Na USK nestačili

Těmito změnami v kádru reagoval klub na nelichotivou sérii devíti prohraných zápasů v řadě. Jenže ve středu připsali Hanáci jubilejní desátou.

Vysokoškoláci domácí hráče od začátku nešetřili a už ve 3. minutě vedli po akci Mangase 9:2. Domácí prapor pak zvedl nový hráč v sestavě Sreten Kneževič, který dal jen za první čtvrtinu jedenáct bodů a přiblížil Hanáky na rozdíl jediného bodu (13:14). Hosté ale odskočili na 19:25 a v poločase vedli už 51:44.

Hned po přestávce Hanáci snížili na rozdíl tří bodů (48:51) pak ale přišla útočná smršť USK. Vysokoškoláci agresivním napadáním vyvedli domácí z rytmu a Olomoucko prohrávalo o dvacet bodů - 49:69. Svěřenci Roberta Skibniewského ani za tohoto stavu nic nezabalili a snížili na 63:73 po třiceti minutách.

Na začátku poslední čtvrtiny domácí vyrobili zbytečnou ztrátu a z protiútoku inkasovali pro trojce Kyzlinka. Jejich ztráta pak ještě narostla a koncovka se dohrávala v režii pražského výběru.

„Nejsme v ideální situaci, přišli noví hráči, další byli zranění. Přesto tým bojovat a chtěl uspět. Nevzdal se, což je pozitivní. Proti hodně našlapané sestavě to ale měl těžké především fyzicky a to se projevilo ve výsledku,“ hodnotil domácí kouč Robert Skibniewski.

BK Redstone Olomoucko - USK Praha 85:104 (19:25, 25:26, 19:22, 22:31)

Nejvíce bodů: Kněževič 22, Halada 15, Carpenter 14, Feštr 9, Dragovič 6, Sehnal 6, Žák 5 - West 28, Mangas 22, Štěrba 15, Švec 11, Kyzlink 10, Macháč 5.

Rozhodčí: Vošahlík, Pokorný, Jedlička. Trojky: 3:12, TH: 14/20:21/34, Doskoky: 42:39, Fauly: 27:23. Ztráty: 16:11, Diváci: 355