„Popravdě jsem měl z tohoto zápasu velký strach, když jsem se podíval na soupisku Chodova a jejich momentální formu směrem do útoku. Opravdu jsem se třepal, ale holky to zvládly dobře," přiznal obavy trenér FBS Olomouc Pavel Hausner.

Jeho svěřenky však dokázaly v úvodu tým Chodova dokonale zaskočit. V závěru třetí minuty vstřelila úvodní gól Adéla Pantělejevová a Olomouc senzačně vedla.

Vedení domácím vydrželo do poloviny první třetiny, kdy skóre vyrovnala opora české reprezentace Anet Jarolímová.

Další gól přidala Jana Vojáčková a zdálo se, že první třetina nakonec bude kořistí Chodova. Osm vteřin před jejím závěrem dokázala vyrovnat na 2:2 Monika Zamazalová. Tento stav byl pro FBS Olomouc velice lichotivý. „Holky byly na tohle utkání hodně namotivované. Je to momentálně nejlepší tým extraligy a ten přístup tomu taky odpovídal," pochvaloval si olomoucký lodivod Pavel Hausner.

Druhá třetina však domácímu týmu nevyšla a Chodov se čtyřmi zásahy, když Vojáčková dokonala svůj hattrick, prakticky postaral o rozhodnutí. V závěrečné třetině pak uzavřela Magdaléna Klímová skóre na konečných 2:7. Dvě stovky diváků, což je nejvyšší olomoucká návštěva na extraligovém zápase, však viděly kvalitní hru, ke kterému přispěly svým výkonem i olomoucké florbalistky.

„Škoda druhé třetiny, která nás stála zápas. Ten výsledek mohl vypadat úplně jinak. Samozřejmě jsme si vědomi síly Chodova a respektujeme jejich sílu, ale my nemáme strach před nikým. My chceme vyhrávat zápasy a brát body i silným soupeřům," prohlásil olomoucký trenér Pavel Hausner.

Již v pondělí se olomoucké florbalistky představí na palubovce Vítkovic.

TEMPISH FBS Olomouc – TJ JM FAT PIPE Chodov 2:7 (2:2, 0:4, 0:1)

Branky: 3. Pantělejevová, 20. Zamazalová – 11. Jarolímová, 16. Vojáčková, 22. Jarolímová, 23. Vojáčková, 34. Vojáčková, 39. Tožičková, 54. Klímová. Rozhodčí: Konečná – Wienerová. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváků: 202.

Olomouc: Davidová – Janošová, Pavlíková, Martinková, Vysloužilová, Oháňková, Kamínková, Zamazalová, Grufíková, Bestrová, Sklenářová, Pantělejevová, Lišková, Kabeláková. Trenér: Pavel Hausner.

Chodov: Klabanová – Jarolímová, Tučková, Lacková, Klímová, Urbánková, Tožičková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Theimerová, Hofmanová, Bachmaierová.

Tabulka

Tabulka