Olomoucko vůbec nezachytilo začátek zápasu, kdy hostům dělal největší starosti pivot Radukič a střelec Morgan, který před lety působil i na Hané v sestavě Prostějova. Na konci čtvrté minuty Nová huť vedla dvouciferným rozdílem 16:2, až pak se ozvali také střelci BK REDSTONE. Po trojkách Halady a Feštra se přiblížili až na šest bodů, závěr desetiminutovky však opět patřil Ostravě, a tak první část střetnutí vyhrála 24:13.

Poměrně nadějné vedení drželi domácí dalších pět minut, díky povedené pasáži se ovšem Olomoucko začalo přibližovat a po trojce Williamse ztrácelo pouhé čtyři body. Povzbuzený celek BK REDSTONE přidal i v obraně a přinutil basketbalisty Nové huti k několika ztrátám, po kterých dokázal snížit až na 40:41 po prvním poločase.

„Určitý posun v naší hře je, ale je třeba ještě na spoustě věcí pracovat. Musíme přivést trenéra, ať jdeme tabulkou nahoru,” hodnotil dočasný trenér Olomoucka Michal Pekárek, který nahradil odvolaného Miljana Čuroviče.

Trenér Miljan Čurovič
Basketbalisté Olomoucka jsou bez trenéra. Čurovič skončil už po třetím kole

Hned na začátku třetí čtvrtiny se Olomoucko po sérii pěti bodů dostalo poprvé do vedení 45:41, další šance na udržení náskoku nevyužilo, když například neproměnilo čtyři trestné hody v řadě. Ostrava toho využila a sérií osmi bodů skóre otočila.

Ve třetí periodě si Ostrava vytvořila desetibodový náskok, který už nepustila a zvítězila 86:80.

„Utkání se hodnotí těžko, máme čtvrtou porážku v řadě. Máme pomalý vstup do sezony, stejně jako začátky utkání. Domácím zahráli výborně Majerčák s Morganem, navíc se jim vrátil Bohačík,” přidal se s hodnocením rozehrávač Olomoucka Tomáš Tkadlec.

NH Ostrava – Olomoucko 86:80 (24:13, 41:40, 61:60)

Nejvíce bodů: Morgan 29, Belikov a Radukič po 21 - Williams 22, Moten 19, Halada 14. Rozhodčí: Vyklický, Vošahlík, Petrák. TH: 34/24 – 34/22. Trojky: 4:6. Doskoky: 44:42. Fauly: 28:26. Diváci: 350.