Velmi hezkého výsledku dosáhla ve Vyškově olomoucká posádka Michal a Ivan Horákovi, když s Fábií R5 dojeli na čtvrtém místě. Svedli o ně úspěšný souboj s Trněným na Fordu Fiesta R5. Úvod vyšel lépe Horákům, ale po čtvrté RZ je Trněný předjel o 3 sekundy. Po šesté zkoušce si ale vybojovali čtvrté místo zpět a uhájili ho i po zbytek závodu. V cíli na vyškovském náměstí tak mohli oslavit svoje nejlepší umístění v absolutním pořadí sprinterského seriálu.

„Vyškov nám sedl dokonale. Vyšlo počasí, známe místní tratě, auto fungovalo stoprocentně a taky jsme byli rozjetí z Barum rally a bylo to znát. V autě jsme se cítili dobře a nakonec z toho byla bramborová medaile, za kterou jsme rádi, protože konkurence je veliká. Teď nás čeká čtrnáctidenní pauza a pak pro nás nejdůležitější podnik Futures Contproduct Rally Morava, kde bychom rádi zabojovali o bednu,“ okomentoval závod spolujezdec Ivan Horák.

Druhý olomoucký zástupce Petr Leher dojel na desátém místě. „Vyškov mám rád, má pěkné a náročné erzety, je zde i kus šotoliny. S autem se stále sžívám. Cítím ale, že se posouváme dopředu. S desátým místem v P2+ poháru určitě spokojenost, dalším cílem je domácí rally,“ řekl.

Autor: Miroslav Ševčík