Hned v první zkoušce z Dolního Žlebu do Dálova nasadil velmi rychlé tempo Březík na Fabii R5 a druhému Štajfovi s vozem Volkswagen Polo Gti R5 nadělil 5,2s. Třetí Vlček s Hyundaiem i20 R5 zaostal o další 0,4s. Březík pokračoval rychle i v následující dvou zkouškách okolo Jivové a po polovině soutěže již vedl před Štajfem o 29,1 sekundy. Třetí byl Tomáš Kurka s vozem Mini John Cooper Works WRC, čtvrtý Vlček a na pátou příčku se po pomalejším začátku posunuli Horákovi na Fabií R5.

Po servisní pauze byl opět nejrychlejší Adam Březík a po zásluze si z Olomouce odvezli se spolujezdcem Ondřejem Krajčou další vítězství v P2+ poháru a učinili tak výrazný krok k jeho celkovému zisku za rok 2022. Druhý dojel Štajf a po odstoupení Kůrky pro technickou závadu byl třetí Vlček.

Fotbalové střípky David Kobylíka
Střípky D. Kobylíka: Sigma ukázala potenciál. Sparta sezonu zpackala

Horáci skončili stejně jako ve Vyškově těsně pod stupni vítězů a druhý olomoucký zástupce, Petr Leher, si oproti Vyškovu o jedno místo polepšil a dojel devátý. Dvoukolky vyhrál stylem start–cíl Jan Dohnal s Renaultem Clio S1600 a slabě obsazené historiky, na startu byli pouze čtyři posádky, Stanislav Budil s BMW 2002 Ti.

„Rally Morava je pro nás nejdůležitější závod sezony. Každoročně zveme na tento podnik naše sponzory a přátele či známé k nám do servisního stání, abychom jim přiblížili svět rally a tak jim poděkovali za podporu. Vždy je to příjemné setkání a pro nás také velmi svazující, protože se chceme ukázat v nejlepším světle,“ hodnotil závod spolujezdec Ivan Horák.

Hokejisté Olomouce proti BK Mladá Boleslav. Matouš Menšík
První krůčky bez Krejčího zvládla Mora na jedničku. I díky posilám

Domácí tratě známe, Rexteam jako vždy perfektně připravil auto a zbytek už byl na nás. Chtěli jsme se konečně porvat o bednu a byli jsme dost nervózní. Opět se potvrdilo, že závodit doma před spoustou fanoušků není jednoduché. Viděl jsem na Michalovi, že není ve formě, navíc tento týden proležel s horečkami. I tak z toho ale bylo pěkné čtvrté místo. Navíc jsem zjistil, že jsme se v konečném hodnocení poháru P2+ posunuli na čtvrtou příčku a tu bychom rádi udrželi i po posledním startu letošní sezony na Rally Vsetín,“ dodal ještě.

Na závod do Vsetína se sjedou posádky 29. října a zakončí tak letošní sedmidílný seriál sprinterských závodů.

Autor: Miroslav Ševčík