V poháru P2+, který jedou nejsilnější vozy v rámci sprintů, byli hlavními favority vítězové loňského ročníku Adam Březík s Ondrou Krajčou na Škodě Fabii R5. Na startu nechyběl ani loni druhý Vojtěch Štajf na stejném voze a třetí Martin Vlček s Hyundaiem i20 R5. Ze Slovenska přijeli i bratři Melichárkové na krásném voze Ford Fiesta WRC, ti ale startovali v rámci slovenského seriálu.

Od první RZ se do čela absolutního pořadí dostal Adam Březík a vedení si s přehledem udržel po celý závod. Vyhrál šest rychlostních zkoušek, dvakrát byl druhý a v cíli měl náskok přes 40 sekund na zbytek jezdeckého pole. O druhé místo sváděli boj Štajf s Melichárkem. První dvě RZ patřily Štajfovi, od třetí ho vystřídal Melichárek a druhé místo získal před Štajfem o 11 sekund. Čtvrtý dojel Aleš Jirásek s Fabií R5, pátý byl Vlček a šestý Trnovec.

K prvnímu letošnímu závodu nastoupila i rodinná posádka Horáků z Olomouce a druhým zástupcem byl Petr Leher. Obě posádky startovaly na vozech Fabiích R5. Lépe si vedli Michal a Ivan Horákovi, když po drobných problémech obsadili celkově sedmé místo. „ Předně musím pochválit pořadatele za perfektní soutěž. Obměněné RZ, skvělé zázemí, vše klapalo na jedničku," zhodnotil závod spolujezdec Ivan.

Házenkáři Hranic. Ilustrační foto
Kam za sportem? V házené jde do tuhého, bohaté fotbalové menu

„Trochu si s námi pohrálo počasí a neměli jsme šťastnou ruku při volbě pneumatik. Zvláště na poslední sekci, kterou jsme odjeli na mokrých gumách. Po deštivém dopolední nakonec vykouklo i slunce a trať převážně oschla. Z toho pramenila i chyba na sedmé RZ, kdy jsme trefili retardér a dostali penalizaci 30 sekund. Od třetí RZ se jelo na vodě a s R5 jsme toho na mokru moc neodjeli. Také jsme nově jeli Micheliny, takže do boje o první příčky jsme letos nezasáhli. Konečné 7. místo v kvalitní konkurenci je myslím slušný výsledek. Letos máme v plánu kompletní seriál Rallysprint serie a za necelý měsíc nás čeká další závod při Rally Plzeň," dodal.

Druhý olomoucký zástupce, Petr Leher, dojel v P2+ poháru dvanáctý. I on prozradil svoje plány: „Doufám, že letos budu mít na závody konečně více času. Rád bych se kromě sprintů podíval i na nějaké vícedenní závody MČR. Určitě si chci vyzkoušet Hustopeče a ještě alespoň jeden, který to bude, zatím nevím. Rozhodnu se až v průběhu sezóny,“ řekl.

Dvoukolky vyhrál na Kopné Peter Surovič s vozem Opel Corsa Rally4 a mezi historiky byl po odpadnutí Černého s krásným BMW M3 nejrychlejší Vyorálek na Mazdě 323 GT-R. Další závod sprinterského seriálu je na programu 2. a 3. června v Plzni.