Skupinky mladých hochů s obaly na hokejky po celém městě. Takový obrázek už je příznačný pro Olomouc v první polovině září. Po Českých akademických hrách a Mattoni 1/2Maratonu početně největší sportovní akce roku ve městě si jako tradičně zvolila za své centrum Sportovní halu Univerzity Palackého na Lazcích, kde organizátoři připravili hned dvě hrací plochy. Týmy hrály i na Čajkaréně a sportovních halách SŠP Rooseveltova, Dukly Šibeník a SK Sigma u Androva stadionu.

Nejprestižnější juniorskou kategorii ovládl tým FBC Vikings Kopřivnice, mezi dorostenci a elévy zvítězili zástupci Bulldogs Brno. Kategorii starších žáků opanovala FBC Ostrava, v mladších žácích kralovali domácí FBS Olomouc Stars.

„Stejně jako loni přípravy turnaje ovlivnil koronavirus. Nakonec ale Moravian Cup proběhl v plnohodnotném formátu. Ze strany týmů, hráčů i rodičů máme skvělé ohlasy. Cítíme, že už se stáváme pevným bodem ve florbalovém kalendáři a dostáváme se kvalitou mezi elitní mládežnické akce,“ hodnotil 7. ročník ředitel turnaje Lukáš Rubín.

TEMPISH Moravian Cup se letos poprvé konal pod záštitou prezidenta Českého florbalu, už tradičně jej podpořily Statutární město Olomouc, Olomoucký kraj či Česká unie sportu.