Do bojů o body zasáhl také úspěšný 2H PITBIKE RACING team z Bohdíkova. Mezi nejmenšími za něj vybojovali první a druhé místo Vítězslav Diviš s Jakubem Záluským. Kategorii mladších juniorů ovládl stylem start-cíl Maxim Strapek, vítěz všech tří závodů a také vedoucí jezdec seriálu.

V kategorii starších juniorů do patnácti let skončil třetí Gustav Hodek, který si díky tomu udržel vedoucí pozici v celkovém hodnocení. Pátý dojel Miroslav Jurka. V kategorii dívek dojela třetí Anna Jurková.

Kategorii starších juniorů vyhrál Tomáš Jančík, mezi dívkami byla nejrychlejší M. Procházková, klasiky vyhrál Patrik Suchánek, hobby Michal Vlček, openy Jan Hladík a veterány do 55 let Milan Froněk.

Nejstarším členem týmu byl Petr Hromek, který je i po závodu v Loučce vedoucím jezdcem celkového pořadí kategorie 55+.

„Od letošního roku zastávám v celém seriálu i funkci ředitele, kterou jsem přebral po panu Aloisi Holém. Ten ji vykonával celých patnáct let, čímž úspěšně propagoval pitbikový sport. Celý seriál funguje hlavně jeho zásluhou. Skloubit vedoucí funkci a samotné závodění není vůbec jednoduché. Chybí mi klid a soustředění před samotnými jízdami," řekl.

„V Loučce se to podepsalo na mém výkonu hned v první rozjížďce. Po dobrém startu jsem si zašlápl v polovině kola motorku a propadl se až na konec pole. Kluci jeli hodně rychle a dalo mi hodně námahy se znovu probojovat dopředu. S druhou jízdou jsem spokojený. Od startu jsem se držel druhý za Ivo Kaštanem. Volil jsem i lepší stopu a v pohodě si dojel pro druhé místo. Na účastníka světové soutěže Paříž-Dakar opravdu nemám,“ dodal.

Seriál pokračuje čtvrtým závodem již 4. 6. ve Smrku.

„Chci moc poděkovat všem dobrovolníkům za obětavou týdenní přípravu a realizaci samotného závodu a také všem sponzorům. Bez vzájemné pomoci a spolupráce by tak rozsáhlou akci nešlo uskutečnit," uzavřel Petr Hromek.

Autor: Miroslav Ševčík