Po dvou víkendových zápasech na Vysočině je jasné, že o celkovém vítězi rozhodne až pátý zápas, ve kterém budou mít výhodu domácího prostředí hráčky olomouckého FBS.

Hanačky odjížděly do Jihlavy za stavu 1:1 na zápasy a s jasným cílem sérii ukončit a zajistit si tak extraligovou účast i pro příští sezonu. Jenže již sobotní zápas změnil jejich plány.

Olomouc se sice ujala vedení díky trefě Sklenářové, jenže druhá třetina jednoznačně patřila domácím. Jihlava otočila na 3:1 a nakročila ke druhé výhře v sérii.

Hostující tým ve třetí třetině zásluhou branek Machů a Sklenářové vyrovnal. Pak však Jihlava znovu odskočila do dvougólového vedení a závěrečná branka olomoucké Kamínkové znamenala už pouze korekci skóre na 5:4.

FBŠ AL INVEST JIHLAVA – TEMPISH FBS OLOMOUC 5:4 (0:1, 3:0, 2:3)

Branky: 23. Blažková, 25. Rychlá, 37. Mácová, 56. Slavíková, 57. Mácová – 8. Sklenářová, 48. Machů, 52. Sklenářová, 59. Kamínková. Rozhodčí: Perla, Vrzala. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváků: 138. Stav série: 2:1.

Olomouc: Starečková, Davidová – Reimerová, Pavlíková, Peřinová, Sklenářová, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Zamazalová, Čechovská, Lišková. Trenér: Pavel Hausner.

V neděli olomoucké florbalistky odvracely jihlavský mečbol. Situaci ale ustály a vybojovaly rozhodující duel.

V závěru první třetiny otevřely olomoucké florbalistky skóre zásluhou Kamínkové. Druhou branku v prostřední části hry přidala Vysloužilová. Jihlava následně snížila, ale do poslední třetiny šly s náskokem hostující hráčky.

Olomoucké florbalistky mohly ve třetí třetině výhru pečetit v přesilové hře 4 na 3, jenže touto velkou šancí pohrdly. A mohly za to i pykat, jenže Svobodová nedokázala proměnit samostatný únik.

Hostující celek těsný náskok udržel a o vítězi série se rozhodne v sobotu v olomoucké Čajkaréně.

FBŠ AL INVEST JIHLAVA – TEMPISH FBS OLOMOUC 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 38. Krupková – 17. Kamínková, 34. Vysloužilová. Rozhodčí: Drápal – Pospíšil. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváků: 118. Stav série: 2:2.

Olomouc: Davidová, Starečková – Reimerová, Pavlíková, Peřinová, Sklenářová, Vysloužilová, Oháňková, Machů, Kamínková, Zamazalová, Čechovská, Lišková. Trenér: Pavel Hausner.