Slastnou příležitost zahrát si takto výjimečný zápas si vysloužili nováčci mezi finalisty: Liberec a Pardubice.

Více umu, rychlosti i disciplíny prokázali ve Sportovní hale Univerzity Palackého Východočeši a po zásluze zvedli nad hlavy tuto prestižní trofej po vítězství 4:3.

V úvodu utkání bylo hřiště plné sokolů. Jenže v rozletu je zastavil netaktický faul Dleska a následně využitá přesilovka soupeře.

Do minuty však odpověděl odvážným průnikem Žáček po kiksu Klucha. Misky na hostující stranu (podle zápisu) překlopil Pakosta. Poté, co dostal milimetrovou narážečku od Janečka.

Florbalistky Olomouce (v červeném) prohrály se Střešovicemi 3:4 po nájezdech
Souboj FBS Olomouc proti Střešovicím rozhodly nekonečné nájezdy

Druhá perioda se vyvinula pro pardubické florbalisty výborně. V její třetí minutě se rozjel z vlastního pásma Škeřík jako tank a jeho střela se odrazila od gólmana Vaníčka do ruky Janečka a následně sítě. Krátce za polovinou střetnutí využil mazáckým způsobem přesilovku pardubický kanonýr Zozulák.

Naději pro závěrečnou část vykřesal při odloženém vyloučení úplně volný Veselý. V ní Pardubice vsadily na pečlivou obranu, která dlouho slavila úspěch. Betonový val prolomil jen Veselý při vyloučení Zozuláka. A když Sokol přežil power-play protivníka mohl slavit.

„Neskutečné, neskutečné! Přijeli jsme do Olomouce vyhrát a my ten pohár vezeme domů. O našem triumfu rozhodlo jednoznačně nasazení. Do zápasu jsme šli s cílem, že je k ničemu nepustíme. Všechny góly jsme inkasovali v početní nevýhodě, jinak jsme si šli za vítězstvím koncentrovaným výkonem. Důležité bylo, že jsme rychle odpověděli na vedoucí branku. A když jsme otočili vývoj, mohli jsme praktikovat naší hru ze zajištěné obrany na brejky,“ okomentoval duel hráč zápasu Michal Janeček.

Volejbalistky Olomouce (v modrém) porazily Záhřeb 3:1.
Olomoučanky přehrály Záhřeb. Forma jde nahoru, hlásí kapitánka