Plzeňský nováček soutěže držel čisté konto až do 40. minuty, kdy se trefila olomoucká Kateřina Slezáková. Vítězný gól vstřelila deset minut před koncem Jitka Oháňková a skóre trefou do prázdné branky uzavřela Lucie Cholinská.

„Bylo to utrápené utkání, kde nás neuvěřitelně svazovala povinnost tří bodů. Ty máme,“ oddechla si trenérka FBS Olomouc Alice Pavlíková, která už vyhlíží sobotní domácí bitvu proti Panthers Praha.
Její tým se udržel v boji o účast v play-off, před posledním kolem má shodně bodů jako osmý Tatran.

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň – FBS Olomouc 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky: 49. Suková – 40. Slezáková, 51. Oháňková, 60. Cholinská. Rozhodčí: Franc – Patera. Vyloučení: 2:1 + Bořutová (Ol.) 5 minut. Využití: 1:1. Diváci: 101.
Olomouc: Franková – Suchánková, Rozenbergová, Oháňková, Mošťková, Křížková, Slezáková, Jakubkovičová, Reimerová, Franková, Pejzlová, Cholinská, Grufíková, Kylarová, Bořutová, Ryšavá. Trenérka: Alice Pavlíková.