To se také potvrdilo, zápas s Bohemians se od začátku vyvíjel podle not favoritek z Prahy. Po první třetině vedly hostující hráčky již o čtyři branky. Tu samou kanonádu zopakovaly ve třetině druhé a třetí část ovládly dokonce výsledkem 7:0.

Tři hráčky Bohemians zaznamenaly hattrick, Eliška Křižová ke svým třem brankám přidala ještě pět asistencí. Suma sumárum celkové skóre 15:0 pro hosty. Tým Bohemians se po vydařeném víkendu dostal na čelo extraligové tabulky.

„Chvíli jsme si připadali jako na kolotoči,“ konstatoval trenér FBS Olomouc Zdeněk Cholek. „Přejely nás obrovským rozdílem, byly ve všech směrech lepší,“ uznal Cholek kvality soupeřek.

Podobně to viděly i olomoucké florbalistky. „Dostaly jsme. Byla to nadílka,“ povzdychla si domácí útočnice Jana Matulíková.

FBS Olomouc – FBŠ Bohemians 0:15 (0:4, 0:4, 0:7)

Branky: 3. Zlámalová (Kohutová), 4. Vojnarová (Křížová), 7. Vojáčková (Křížová), 10. Vojáčková (Klimšová), 22. Vojáčková (Křížová), 25. Křížová (Vojnarová), 32. Bočanová (Křížová), 39. Hyršlová (Kohutová), 41. Zlámalová (Bočanová), 43. Hyršlová, 46. Dvořáková (Bočanová), 52. Vojnarová (Křížová), 54. Křížová (Vojáčková), 58. Hyršlová (Bočanová), 59. Křížová (Vojnarová). Rozhodčí: Jablončík a Kaláb. Střely: 16:41.
FBS: Doubková – Bezdíčková, Laurilaová – Pavlíková, Matulíková, Kamínková – Zacpalová, Bezdíčková, Zamazalová, Hrbáčková, Oháňková, Čechovská, Vysloužilová, Volná, Horáková, Martišková. Trenér: Zdeněk Cholek.
FBŠ: Kreisingerová (Horňáková) – Theodosisová, Šimáčková, Perlíková, Hyršlová, Zlámalová, Zielenkiewichová, Dvořáková, Křížová, Polenská, Vojáčková, Lingová, Vojnarová, Bočanová, Klimšová, Kohutová. Trenér: Martin Musil.

Pro Elite rozhodly dva bleskové údery

Hodit vysokou porážku za hlavu a koncentrovat se na hratelnějšího soupeře měly v neděli za úkol olomoucké florbalistky. To se povedlo a hned v první třetině prolomila třízápasovou střeleckou nemohoucnost týmu FBS Monika Zamazalová.

Doslova zkrat potkal háčky FBS v šestnácté minutě. Nejprve Elite srovnalo stav a poté během tří vteřin vstřelilo další dvě branky. Za třicet vteřin Elite otočilo z 0:1 na 3:1.

„Když dostaneme tři góly během půlminuty, tak to je na ručník. Říkáme si před zápasem i po každém gólu, že koncentrace je důležitá, ale bohužel je to pořád to samé,“ řekl domácí trenér o kolapsu v šestnácté minutě.

Olomoucké florbalistky se na začátku druhé třetiny dokázaly oklepat. Dvakrát se trefila nejlepší domácí hráčka Jana Matulíková a vypadalo to nadějně. Pak se ale historie opakovala a hostující florbalistky vstřelily dvě branky během deseti sekund. Po druhé třetině vedlo pražské Elite 6:3.

Jiskřičku naděje vykřesala na začátku třetí části Matulíková. Ta vstřelila gól po třech vteřinách hry a zaznamenala tak v utkání hattrick.

„Z těch branek mám radost, protože jsem teď měla smůlu na góly, ale radši bych brala vítězství. Vypadá to, že neumíme hrát, ale opak byl pravdou. Hrály jsme dobře, dařily se nám akce, ale soupeřky daly víc branek než my,“ prohlásila Matulíková.

Zkušenější hráčky Elite si vedení pohlídaly až do samotného konce. Nejvyšší měrou se o vítězství postarala Michaela Rullová, která dříve na Hané hrávala.

„My jsme na ni zkoušeli hrát osobní obranu i v loňské sezoně, ale na ni nic neplatí. Je to talentovaná hráčka, která hraje i v reprezentaci, a nemáme vhodné typy, které by ji ubránily osobně,“ krčil rameny Cholek.

V poslední třetině inkasovaly domácí hráčky pět branek, jedu z nich si vstřelila zcela neatakovaná Marie Volná sama, když se snažila rozehrát míček od vlastní branky.

V té chvíli to již na výhře Elite nemohlo nic změnit a byl to spíše úsměvný moment. „Já nevím, co na to říct, prostě mi ujela ruka a skončilo to v brance,“ řekla zklamaná autorka kuriózní vlastní branky.

FBS tak v zápase alespoň zlomily střelecké prokletí, které je v posledních zápasech provázelo, a vstřelených pět branek by mohlo být příslibem do budoucna.

„Posily se žádné nerýsují, chtěli bychom pracovat stále s tím samým kádrem a pracovat na chybách, které nás srážejí,“ prozradil Cholek.

Jeho tým tak ani na šestý pokus body nezískal, ale herně jde nahoru. Zbývá jen vyvarovat se fatálních chyb. Šance na premiérové body bude mít FBS v příštím kole na palubovce předposledního Chodova.

MIROSLAV MAZAL