„Do týmu jsme začlenili hráčky, které s námi ještě neabsolvovaly prakticky žádný trénink, protože to jsou holky, které studují v Olomouci a škola bohužel začala až tento týden,“ litoval Cholek.

FBS Olomouc – FBC BiX Ostrava 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)

Premiérové utkání ženské extraligy se od začátku vyvíjelo lépe pro hostující hráčky, které se ujaly rychlého dvougólového vedení. V 17. minutě se ale ve svém prvním zápase prosadila finská posila Olomouce Päivi Laurilaová a dorážkou z brankoviště vykřesala jiskřičku naděje.

Do druhé části hry vlétly domácí hráčky FBS jako uragán a po čtyřech vteřinách bylo vyrovnáno, když se gólem blýskla Jana Matulíková.

Ostravské florbalistky šly ale po pár minutách opět do vedení, na které dokázala svým druhým gólem zápasu reagovat Päivi Laurilaová, která po pěkné akci doklepávala míček do prázdné ostravské branky.

Remízový stav ale do konce druhé části hry nevydržel, ostravské Pepino vedlo po dvou periodách o jeden gól.

„V první třetině jsme se hledali a Pepino se dostalo do vedení, bylo škoda, že za stavu 3:4 se nám nepodařilo vyrovnat, protože v těch fázích zápasu jsme byli lepší,“ hodnotil trenér FBS Cholek.

Třetí část hry byla ve znamení olomoucké snahy o vyrovnání, ale bylo to ostravské Pepino, které dalo rozhodující gól. „Jakmile jsme dostali pátý gól, tak bylo po nás,“ konstatoval Cholek.

Branky: 18. Laurilaová (Zacpalová), 21. Matulíková, 29. Laurilaová (Matulíková) – 5. Metzová (Sokolová), 11. Bartusková (Fleischmannová), 23. Bartusková (Polzerová), 32. Sokolová (Metzová), 56. Koloničná (Hebronová). Rozhodčí: Janeček, Sekanina. Střely: 51:44. Diváků: 26.
FBS Olomouc: Štamfesová – Bezdíčková, Pavlíková – Matulíková, Laurilaová, Kamínková. Trenér: Zdeněk Cholek.

FBS Olomouc – 1. SC WOOW Vítkovice 2:8 (1:2, 1:2, 0:4)

Ani na druhý pokus se olomouckým florbalistkám bodovat v nové extraligové sezoně nepodařilo a s Vítkovicemi vysoko prohrály.

„Myslím, že nás porážka od Pepina ani neovlivnila, ale ve třetí třetině jsme dostali čtyři branky. To bych přičítal tomu, že jsme odešli fyzicky,“ hodnotil druhé víkendové utkání trenér olomouckých florbalistek Cholek.

Vítkovice kontrolovaly vývoj utkání a domácím povolily skórovat jen dvakrát. Ve 23. minutě domácí Pavlíková snížila na 2:3, poté již dávaly branky jen Vítkovice.

„Fyzička rozhodla. Dostali jsme se pod obrovský tlak, který jsme nebyli schopni přerušit,“ upozornil Cholek, který věří, že výkonnost olomouckého týmu půjde nahoru.

„Teď nás ještě trápí, že naše gólmanka je po operaci, takže nastoupily holky, které nemají tolik zkušeností. Bohužel pro nás sezona začala příliš brzo. Potřebovali bychom ještě tak čtrnáct dní, byli bychom silnější a v tom prvním utkání s Pepinem bychom určitě vyhráli,“ uvedl Cholek na závěr.

Branky: 19. Horáková (Opletalová), 24. Pavlíková (Laurilaová) – 14. Kuzmíková, 18. Urbánková (Pastušková), 22. Šteifová (Kuzmínková), 35. Urbánková (Pastušková), 43. Macurová (Novakovská), 49. Sládečková (Pastušková), 49. Gaidová (Schaffnerová), 58. Gaidová (Schaffnerová). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Střely: 19:40. Diváků: 37.
FBS Olomouc: Kubáčková (Štamfestová) – Bezdíčková, Opletalová – Zacpalová, Vysloužilová – Pavlíková, Laurilaová, Matulíková – Martišková, Kamínková, Sklenářová – Horáková, Daňková, Kozlovská – Hrbáčová, Nováková. Trenér: Zdeněk Cholek.

MIROSLAV MAZAL