První utkání bylo rozhodnuto již v polovině, kdy se domácí hráčky ujaly vedení 5:2. „Soupeř se do šancí nedostával. První gól byl náhodný a při druhém jsme zaspali rychlý brejk,“ řekl olomoucký trenér Zdeněk Cholek.

Když ve 41. minutě Hubáčková zvyšovala na 7:2, vypadalo to, že se rodí vysoká výhra. Domácí však už žádný gól nepřidaly a naopak Trutnov snížil na 7:4. „Ve třetí třetině jsme se už soustředili na druhé utkání a zkoušeli jsme nové varianty,“ vysvětloval Cholek.

FBS Olomouc – FBK 001 Trutnov 7:4 (3:1, 3:1, 1:2)

Branky a přihrávky: 3. Kamínková (Matulíková), 12. Matulíková (Pařízková), 16. Prouzová (Vysloužilová), 23. Sklenářová (Prouzová), 27. Matulíková (Pavlíková), 38. Matulíková (Pařízková), 41. Hubáčková – 15. Kubíčková, 26. Hejnová (Koláčná), 55. Žďárská (Gécová), 58. Kubíčková (Jansová).

Proti Židenicím

Druhý zápas představoval souboj s obranou Židenic. „Soupeř byl zatažený, florbal se moc nehrál. Bylo to o spoustě osobních soubojů,“ přiznal kouč.

Domácí o těsnou výhru v normální hrací době přišly v poslední minutě. „Dali jsme si vlastní gól po nešťastné teči. Jsme rádi, že jsme hned na začátku prodloužení skórovali a vytvořili si dobrou výchozí pozici před dalšími zápasy,“ uvedl Cholek.

V tříčlenné skupině o záchranu v extralize se hraje šest zápasů. „O záchraně v soutěži chceme rozhodnout co nejdřív. Chceme dokázat, že jsme někde jinde než další dva týmy,“ dodal Cholek.

O víkendu olomoucké florbalistky zajíždí k utkání do Trutnova.

FBS Olomouc – TJ Sokol Brno Židenice 4:3 pp (1:0, 0:2, 2:1 – 1:0)

Branky a přihrávky: 11. Volná (Zacpalová), 47. Pařízková (Bezdíčková), 50. Pařízková (Matulíková), 61. Oháňková (Matulíková) – 22. Švecová (Lišková), 30. Švecová (Lišková), 60. Lišková.