Jen upozornil, že měření sil s užší českou špičkou jeho celku chybělo.

Rozhovor


* Účinkování na Czech Open můžete asi i přes čtvrtfinálovou porážku hodnotit kladně, souhlasíte?

Naše účinkování můžu hodnotit celkem úspěšně. Bylo to jisté pokročení oproti předchozímu roku. Škoda toho čtvrtfinále. Tam už nám docházely síly a obrana to trošku nezvládla.

* Zahráli jste si proti různým evropským týmům. Dala se jejich kvalita srovnat s celky z extraligy?

Myslím si, že ty týmy, se kterými jsme hráli v play-off, se už daly srovnat s extraligovou úrovní. Týmy v základní skupině, až na Švýcarky, byly na nižší úrovni. Zejména česká družstva.

* Jaké hlavní poznatky si z turnaje odvážíte?


Příjemně mě překvapila útočná fáze. Čtyři útočnice z týmu se umístily na prvních pozicích bodování v ženské skupině. Gólmanka také zachytala. Problémy máme trošku v obraně. Ale na druhou stranu, neměl jsem tam úplně všechny obránkyně z áčka. Vázla rozehrávka v obraně.

* Ale v základní skupině jste inkasovali jen jednou.

Říkám, základní skupina byla trošku lehčí. Měli jsme jednu z nejlehčích základních skupin. Dostali jsme v ní jeden gól, což tomu odpovídalo.

* Jak se vám líbila Hana Poláková, se sedmi brankami nejlepší střelkyně týmu?

Myslím si, že to byl spíš týmový výkon. Že to nebylo o individualitách. Aty branky v podstatě nachystala celá pětka. Je pravda, že je to hráčka, která dává góly, ale nebylo to o tom, že by si akce vypracovala vyloženě jenom ona.

* Plánujete ještě posílení současného kádru?

Momentálně je to uzavřené. Ještě se mi tedy ozvala jedna holka z Future. Jde do Olomouce na školu, ale uvidíme. Ona je ještě juniorka, takže uvidíme, jestli půjde do áčka, juniorky nebo do béčka. Druhého jedeme na turnaj do Ostravy, kde se budou zkoušet některé hráčky, které s námi nebyly na Czech Open.

* Můžete už teď říct, jaká je síla vašeho týmu?

Jak to myslíte?

* Kdybyste měl porovnat loňský FBS s tím současným. Je teď kvalitnější?

To nechci zatím hodnotit, protože teď se budeme v Ostravě utkávat s Pepinem či Vítkovicemi. Tedy s týmy, které s námi budou hrát letos extraligu. Zatím jsme se neutkali s žádným týmem, který je v první čtyřce, to znamená s žádným těžkým týmem. Takže těžko nyní hodnotit. Czech Open se nám povedl,moc gólů jsme nedostali, ale pořád to není ta nejvyšší úroveň. Nejsou to extraligové týmy.