Děkanka uštědřila Valozu v sezoně už třetí porážku. V prvním kole, v semifinále poháru ČFBU a v 11. kole 4:8. „Ale nicméně zlepšení tam je. Dáváme více gólů,“ podotýká Fráňa.

Na domácí palubovce nevyzpytatelná Olomouc přitom odehrála s pražským celkem vyrovnaný duel. S viditelně defenzivní taktikou málem dosáhla bodu. „Chtěli jsme hrát na brejky. Byl to účel a vyplatilo se to,“ objasňuje strategii Fráňa.

V 49. minutě bylo skóre 2:3 pro hosty, když k obratu zaveleli Smékalová s Volnou. Nejlepší tým extraligy si ale výsledek nenechal vzít. „Poslední třetina byla slabá. Dostali jsme pět branek,“ zlobil se Fráňa jakoby přehlížející fakt, že v právě v posledním dějství se Hanačky prosadily čtyřikrát střelecky.

„Ale dostali jsme laciné góly,“ stojí si za svým. Že Valozu skončila série? „Nedá se nic dělat. Proti Chodovu to chceme napravit,“ vzhlížel do 12. kola.

A skutečně. Proti dalšímu pražskému týmu Olomouc zabrala. Dočkala se vítězství po prodloužení. Vydřená výhra se nerodila lehce, Valoz dvakrát musel dorovnávat.

Díky dvěma brankám Hany Polákové a přesnému zásahu Michaely Rullové se mohly Hanačky radovat opět z vítězství. Trenér Fráňa nejdříve ale radost trošku potlačil.

„No, měli jsme vyhrát v normální hrací době. Ve třetí třetině jsme si vytvořili velkou převahu. Hosté odpadli fyzicky. My měli s kondicí po utkání s Děkankou také problémy, přesto jsme na tom byli lépe než Chodov.“

Výhra v prodloužení tedy Fráňu neuspokojila? „Radost mám a vítězství samozřejmě bereme,“ usmíval se. FBS Valoz Olomouc se může směle pustit do série číslo 2.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika