V moravském derby byl k vidění důrazný, fyzicky náročný florbal. Olomouci už v 1. minutě vyšla standardní situace po koncovce Šimoníkové. Domácí byli aktivnější a ještě v první třetině svůj náskok navýšili. Až za stavu 3:0 Hanačky poněkud zvolnily, ale dvě branky v posledním dějství definitivně rozhodly o zaslouženém vítězství a prodloužení série.

„Úvod zápasu nám vyšel skvěle. Po neproměněném nájezdu šla naše hra dolů. Brno navíc hrálo velmi aktivně a napadalo, takže tým měl problém s rozehrávkou a my se pořádně nedostali do útočné fáze,“ uvedl Fráňa.

Toho těšilo nejen prodloužení série, ale i konec šňůry prohraných zápasů v derby s Brnem. „Forma týmu postupně roste, navíc se nám podařilo porazit tým, se kterým jsme loni nebyli vůbec úspěšní,“ dodal.

FBS Valoz Olomouc - Bulldogs Brno 5:2

Branky a nahrávky Olomouce: Šimoníková (Schmiedová), Schaffnerová (Vobořilová), Rullová (Kořenková), Rullová, Rullová.
Valoz Olomouc: Kořenková, Fráňová - Rickardtová, Pavlíková, Rullová, Vobořilová, Matulíková - Schmiedová (c), Volná, Šimoníková, Přikrylová, Schaffnerová - Komárková. Trenér Martin Fráňa.