Liberec vstoupil do zápasu sledovaného reprezentačním trenérem Marksem aktivněji a ve třetí minutě se ujal vedení. Olomoučanky dvěma brankami Hany Polákové, u kterých asistovala Pavlíková, výsledek ještě v první třetině otočily.

V 25. minutě byl už stav opět vyrovnaný. „Ve druhé třetině velmi kvalitně hrála obrana obou týmů. Na obou stranách byla vidět řada kvalitních zákroků a tvrdě vybojovaných míčků,“ podotýká trenér Valozu Martin Fráňa.

Závěrečná perioda nabídla nejzajímavější florbal. Liberec šel dvakrát do vedení, ale Pavlíková se Sklenářovou vždy odpověděly. „Mladá juniorka Sklenářová zahrála nad očekávání dobře a tím si tak řekla o nominaci do play-off proti Děkance,“ prozradil Fráňa.

Domácí zasadily rozhodující úder tři minuty před koncem. Ani při závěrečné přesilové hře už vyrovnání Olomouci dopřáno nebylo.

„Přesilová hra se příliš nepovedla, což bylo způsobeno možná až moc velkou touhou vstřelit vyrovnávací gól. Hráčky je však nutné pochválit za předvedený výkon a pěkný florbal, na který se dalo dívat,“ těšilo Fráňu.

Liberec – FBS Valoz Olomouc 6:4 (1:2, 1:0, 4:2)

Branky a nahrávky Valozu: Poláková (Pavlíková), Poláková (Pavlíková), Pavlíková (Sklenářová), Sklenářová (Kořenková). Valoz: Kořenková – Rickardtová, Pavlíková, Volná, Schmiedová, Sklenářová, Vobořilová, Poláková, Smékalová, Matulíková, Přikrylová, Šimoníková. Trenér Fráňa. (doč, ki)