„Liberec byl v první třetině aktivnější a dělal nám velký problém, zejména v osobních soubojích v rozích, kde jsme bohužel prohrávali. Soupeři se naštěstí nepodařilo nikdy odskočit víc jak na dvě branky, a tak zápas byl stále otevřený,“ vrátil se k dění z prvních čtyřiceti minut trenér Olomouce Martin Fráňa.

Rozhodnutí přišlo v poslední části. Hanačky se tradičně mohly spolehnout na střelecké schopnosti Hany Polákové, která zakončovala většinu akcí. A úspěšně. Radovala se z hattricku. Zdatně ji sekundovala Soňa Schaffnerová, ale její dvě branky jí jen stěží mohou těšit.

V čase 53:34 Schaffnerová nešťastně tečuje míček do šibenice vlastní branky. 6:5. Rozhodnuto. Třetí je Liberec, čtvrtá Olomouc.

„Navíc tento gól mrzel o to víc, neboť vlastní si dala nohou také Volná a částečně i Pavlíková, která nechtěně kopla míček přímo na lopatu soupeře,“ kroutil hlavou nad množstvím smůly či nešikovnosti Fráňa.

Branky Valozu: 3× Poláková, 2× Schaffnerová. Valoz: Kořenková – Pavlíková, Rickardtová, Poláková, Vobořilová, Rullová – Volná, Bezdíčková, Šimoníková, Matulíková, Schaffnerová – Krpcová. Trenér Martin Fráňa.

Jan Dočkal