Prostějov první dva finálové boje vyhrál v poměru 3:1, byť při druhém utkání v zaplněné olomoucké hale se svěřenky Miroslava Čady pořádně nadřely. V klidnějším domácím prostředí už ale Prostějov bude chtít sérii ukončit.

„Nesmíme to podcenit. Uvidíme, jestli na nás Olomouc nevymyslí nějakou boudu, a jestli třeba nepřijede šest autobusů fanoušků,“ prohlásila v narážce na skvělou atmosféru v Olomouci prostějovská smečařka Andrea Kossányiová.

Za stavu 2:0 už mnozí berou prostějovský titul jako hotovou věc, s tím se ale Olomouc smířit nehodlá.

„Nevzdáváme nic! Pokud to aspoň trošku nějak půjde, tak ještě určitě zkusíme urvat minimálně ten jeden zápas,“ hecuje spoluhráčky olomoucká blokařka Nikol Sajdová.

A přidává se i trenér. „Pořád musíme bojovat. Dokud nespadne poslední balon, tak se musíme rvát,“ burcuje Jiří Teplý.

Aby se však série ještě jednou vrátila do Olomouce, musejí svěřenky kouče Teplého zastavit, nebo alespoň mírně přibrzdit prostějovskou sílu v útoku.

„Bude to pro nás velmi těžké, i když si pomalu zvykáme na jejich hru. Ta šance už je ale daleko menší. Prostějov doma půjde za vítězstvím,“ dodává realisticky olomoucký trenér.

Čada: Olomouc má neskutečnou obranu

I jeho protějšek Miroslav Čada dobře ví, že jeho družstvo už jednou rukou pohár pro mistra drží. Zároveň se ale snaží své hráčky držet při zemi.

„Je to blízko, ale oba zápasy byly těžké a vyrovnané. Musíme do toho jít s pokorou a trpělivostí. Olomouc má neskutečnou obranu, nicméně útočný potenciál je mnohem slabší a to rozhoduje,“ poznamenal prostějovský kouč.

Ten si také dobře pamatuje loňské finále, které musel rozseknout až tie-break pátého utkání.

Před touto sezonou se ale do Prostějova vrátily opory jako Horká, Weissová či Kossányiová a síla týmu se značně zvýšila.

„Snad v sobotu potvrdíme, že jsme mistři. Když uhrajeme desátý titul, bude to krásné. Chceme slavit doma, ne v Olomouci,“ říká rázně Kossányiová, která v minulosti v dresu Prostějova získala již tři tituly.

Zda Prostějov ukončí letošní sezonu, nebo se série ještě jednou vrátí do Olomouce, prozradí třetí finálový duel v sobotu od 17 hodin v prostějovské hale.