Václav Janík překonal své jezdecké maximum a bral celkovou pátou příčku v absolutním hodnocení mistrovství Evropy navíc jako nejrychlejší z českých pilotů. Na devátém místě skončil pří premiéře s monopostem Lola polský pilot Robert Steć.

Trofej za třetí místo v rámci hodnocení českého mistrovství ve skupině E1 si za svůj výkon na Ecce Homo 2016 vysloužil Karel Hubáček, který se s vozem BMW M3 GTR svezl po delší přestávce.

Týmový souboj o post rychlejšího jezdce s dvoulitrovým prototypem pro sebe rozhodl osobním rekordem Petr Trnka, který si polepšil o více než dvě sekundy oproti loňsku. Jiří Svoboda ovšem Petrovi ani dalším soupeřům nedaroval nic zadarmo. Svobodovi se povedla především druhá jízda, kde i on posouval své jezdecké maximum na dosavadní nejlepší jízdu o hodnotě 3:14,17. Oba jezdci pak byli klasifikováni v rámci českého šampionátu jako druhý a třetí v hodnocení dvoulitrové třídy skupiny E2-SC za vítězným Petrem Vondrákem.

Robert Steć s formulí Lola tříminutovou hranici nepokořil, ale časem 3:05,5 se dokázal v nabité konkurenci prosadit na skvělé deváté místo v absolutním hodnocení závodu mistrovství Evropy. Premiéra s tímto vozem na Ecce Homo tak byla z jeho pohledu velmi povedená.

Janík už v tréninku ukázal, že letos má na to jet hodně rychle. Vždyť sobotní program završil výkonem 2:59,77. Motivace byla obrovská. „Letos absolvujeme s Normou druhou sezonu a neuvěřitelně jsme se oproti loňsku posunuli. Naučili jsme se s vozem pracovat a já vím, že se můžu na svůj speciál spolehnout. V sobotním tréninku jsem se sice vlastní chybou připravil o část výkonu motoru, ale tuto nepříjemnost jsme odstranili, takže závod bude ještě rychlejší," sliboval si.

„Jízda po Ecce Homo je jedinečný zážitek. Člověk vnímá tu obrovskou historii, která se tu za těch sto jedenáct let odehrála a samozřejmě podpora místních fandů je hnací silou navíc, kterou mám jen na domácí trati. Rád bych potěšil svým výkonem všechny, kdo do Šternberka přišel podpořit náš tým a pokořil osobní rekord," přál si před nedělním závodem.

Už v první jízdě se časomíra při jeho jízdě zastavila velmi rychle, když se šternberský pilot dostal na vrchol Ecce Homo za fantastických 2:54,81 a zaujal průběžné čtvrté místo v celkovém hodnocení spolu s vedoucí pozicí v rámci českého šampionátu.

Posun osobního maxima na šternberském kopci ovšem nebyl definitivní. Ve druhé závodní jízdě totiž dokázal ještě zrychlit, když srazil ze svého čerstvého osobního rekordu další dvě desetiny a získal tak konečnou podobu svého nového maxima v hodnotě 2:54,61.

„Jednoduše fantazie. Podařilo se nám to, po čem jsme dlouhou dobu toužili. Tým fungoval perfektně, zvládl připravit všech pět vozů, které bez problému dokončily závod, navíc všem jezdcům se dařilo. Samozřejmě jsem rád, že jsem potvrdil kvality mojí Normy a že se nám podařilo vůz připravit tak, abychom dosáhli času pod hranicí 2:55," zářil Václav Janík.

Povedený závod ho povzbudil před další částí sezony, ve které bojuje o titul v seriálu FIA Challenge. „Je to pro nás velký náboj pro další práci, o které víme, že směřuje i díky tomuto výsledku správnou cestou," hodnotil s velkým úsměvem na tváři své i týmové vystoupení na slavném Ecce Homo 2016.

Výsledková podoba jízd Václava Janíka pak přinesla zisk páté příčky v absolutním hodnocení společně s druhou příčkou v hodnocení skupiny E2-SC. V samostatném hodnocení závodu mistrovství České republiky se Václav Janík stal absolutním vítězem.

Po nadmíru úspěšném domácím závodě ve Šternberku bude Nutrend Racing pokračovat po týdenní pauze opět na závod FIA Challenge do slovinského Gorjanci, kde budou chtít jezdci navázat na dosavadní skvělé výsledky, především pak upevnit vedoucí pozici Václava Janíka v kategorii 2.