Průběh první sady předurčila série podání domácí Kamidinové, po níž Šternberk vedl o sedm bodů (3:3, 10:3). Hosté už se do hry nevrátili, naopak znovu opakovaně inkasovali Frýdek nakonec v úvodním dějství uhrál pouhých devět výměn.

„První set nám vycházel přesně podle plánu a předzápasové přípravy. Na hřišti všechno fungovalo, jak mělo, tlačili jsme nekompromisně servisem a výsledkem byla naše vysoká výhra,“ hodnotil domácí kouč Jan Drešl.

Začátek druhé části duelu však přinesl úplně opačný průběh. Po šňůrách servisů Navrátilové (0:5), Petrové (2:10) a Mamicové vedli hosté už 13:4. Šternberanky odpověděly při podání Nikoly Látalové (10:13), vzápětí to ale bylo opět hrozivých 10:17. Zá stavu 19:24 měl Frýdek-Místek hned pět setbolů, čtyři sice dokázal poztrácet, ale ten poslední už přetavil ve výhru 25:23 a vedení 2:0.

„Jenže ve druhé sadě to byl z naší strany úplný opak, holky jako by se uspokojily a přestaly hrát. Snaha dotáhnout se bodově zpět přišla už pozdě,“ pokračoval Drešl.

Úvod třetího setu navíc přinesl rychlé vedení hostí 5:1, Hanačky jen marně dotahovaly a po servisech střídající Radulovićové prohrávaly 8:14. Dokázaly sice ještě snížit (12:14), ale rozhodující úder soupeře přišel od stavu 14:18. Sedm bodů Frýdku-Místku při podání Petrové znamenalo konečný výsledek 14:25.

Šternberk potřeboval pro reálné udržení nadějí na svou účast v play-off uhrát alespoň jeden bod a ve čtvrté sadě hrál tedy vabank. Domácí volejbalistky měly dlouho navrch o dva až tři body, nicméně hosté je do většího trháku nepustili a naopak sami před koncovkou převzali otěže hry. Za stavu 16:20 se zdálo být rozhodnuto, proti však byla servírující Ramajová, která i dvěma esy pomohla k obratu na 22:20. Šternberanky si dokonce jako první vypracovaly setbol (24:23), protivník ale srovnal a sám svůj druhý mečbol proměnil ve vítězství 27:25 a celkově 3:1.

„Podobně vypadaly i další dva sety. Na našem týmu byla vidět únava a nekoncentrovanost. Kdykoliv se nám podařilo uhrát pár bodů v řadě, udělali jsme vzápětí nevynucené chyby, které nás srazily zpět. Hosté byli bojovnějším týmem a vyhráli zaslouženě,“ uznal domácí kouč Jan Drešl.

V první polovině příštího týdne čekají Šternberanky hned dva ligové zápasy v pouhých dvou dnech. Nejprve se Sokol v úterý 1. března představí od 18 hodin v dohrávce 23. kola na palubovce pražského Olympu a ve středu 2. března pak v předehrávce 26. kola vyzve v Liberci od 19 hodin domácí Duklu. Následně na závěr základní části přivítá KP Brno.

TJ Sokol Šternberk - TJ Sokol Frýdek-Místek 1:3 (9, -23, -14, -25)

Rozhodčí: Kavala, Horký

Čas: 96 minut

Diváků: 120

Šternberk: Ramajová, Lazárková, Kamidinová, N. Látalová, Z. Látalová, Körmendyová, libero Vyjídáková. Střídala: Abendroth.

Frýdek-Místek: Hadáčková, Navrátilová, Petrová, Mitrega-Mamicová, Diatková, Ulumbelashviliová, libero Teperová. Střídaly: Šnellyová, Radulovićová, Kavková.