Devatenáctiletý reprezentant klubu Muay Thai Olomouc Štěpán Guba nastoupil ve váze 70 kg proti vysoce favorizovanému Růžičkovi. Papírové předpoklady ale rychle roztrhal a měl v kleci navrch. „Do doby, kdy Štěpán ještě mohl, jsme měli více ze hry,“ souhlasil trenér Tomáš Musil.

Jenže jeho svěřenci se ani napodruhé nepovedlo zvládnout váhu, což se postupně začalo negativně projevovat.

„Udělali jsme chyby, které se na takové úrovni a v takovém zápase neodpouští. Je to pro nás obrovská škola a poučíme se z toho,“ říkal Musil.

PO DVOU KOLECH FAVORITEM

Dlouho ale vše vypadalo skvěle. Zatímco před zápasem byl Guba outsider, po druhém kole byl pohledem bookmakerů už naopak žhavým adeptem na postup a Růžičkovy akcie klesly na minimum. Zkrvavený soupeř ale v závěru našel nové síly a zápas z pohledu bodových rozhodčích dotáhl k netypické remíze. Podle pravidel Oktagon Underground následovalo nastavené kolo, tedy extraround.

V něm už borec z Velkého Týnce marně hledal zbytky sil. Růžička brzy slavil výhru KO.

„Byl to fantastický zápas. Bohužel po třetím kole Štěpán vypnul hlavu, k tomu se přidaly docházející síly způsobené shazováním váhy do poslední chvíle. Po prvním vážení jsme ještě museli hodinu zkoušet váhu udělat, takže se Štěpán poprvé mohl napít a najíst až tři hodiny před zápasem,“ líčil trable trenér Musil.

„Soupeř navážil a fyzicky vydržel celý zápas. Gratulace Tademu za zasloužený postup do finále a celkově za to, jak férově se choval,“ ocenil vítěze Růžičku.

Slova chvály měl ale i pro svého svěřence, který se poprvé v kariéře ukázal na scéně MMA a po jasné výhře ve čtvrtfinále svedl také úžasný semifinálový boj.

„Gratulace i Štěpánovi za neuvěřitelný zápas, kdy tři hodiny před začátkem sotva stál na nohách a přesto udělal takovou válku,“ smekl trenér Musil.

„My se z toho poučíme a jedeme dál. Myslím, že celý Olomoucký kraj může být pyšný na takového borce, jakým Štěpán je. Teprve čerstvě devatenáctiletý a už patří mezi 4 TOP bojovníky ve váze do 71 kg v ČR,“ zakončil spokojeně trenér Tomáš Musil.