„Jedná se o první výstavu či expozici AMK Ecce Homo. Tento šternberský automotoklub funguje již od padesátých let a letos slaví dvě výročí. Sto deset let trati Ecce Homo a 35 let mistrovství Evropy ve Šternberku," uvedla tisková mluvčí automotoklubu Milena Schärferová.

Lidé se v Ecce Homo parku mohou těšit na řadu lákadel.

„Ecce Homo park je rozdělen na více částí. Jednou z nich je Síň slávy s mnoha obrazovkami po stěnách, ze kterých se dozvíte spoustu informací 
o legendách závodu, vývoji rekordu, nebudou chybět ani on-boardy jezdců a mnoho dalšího," upozornila Milena Schärferová.

„Ještě snad můžeme prozradit, že dominantou tohoto prostoru bude krásná Alfa Romeo, kterou do muzea zapůjčil slavný automobilový závodník a dlouholetý příznivec šternberského motorismu, Petr Vojáček," dodala.

Emoce

Další místnost nese pracovní název Emoce. Tato část bude velmi interaktivní.

„Na své si rozhodně přijdou školáci, puberťáci a dospělí. Například junior trenažer nebo koutek první pomoci bude pro návštěvníky nejen zábavný, ale i naučný," zmínila Schärferová.

Návštěvníci se navíc budou moci poměřit s legendami šternberského závodu. 


„V případě, že se podaří zajistit dostatek finančních prostředků, součástí prostor bude i profi simulátor, který bude obsahovat software s tratí Ecce Homo. To znamená, že si kdokoliv bude moci vyzkoušet, jak rychle zvládne vyjet trať Ecce Homo. Na každoročním vyhlášení vítězů na Hlavním náměstí ve Šternberku pak bude vyhlášen i ten nejrychlejší virtuální jezdec z Ecce Homo parku," uvedla Schärferová.

Fanoušci navíc mohou celý projekt podpořit, za což budou odměněni atraktivními cenami.

„Za každý příspěvek v minimální výši 150 korun získáte automaticky dárek podle vlastního výběru. A nejsou to dárky ledajaké! Na webových stránkách www.startovac.cz si najdete projekt Budujeme Ecce Homo park a tam se dozvíte více," poznamenala Schärferová.

Lidé by tak mohli získat výroční tričko, VIP vstupenky 
s ubytováním a večeří nebo fotku s mistrem Evropy.