Nabitá startovní listina slibuje nadmíru atraktivní podívanou.

„Jen divácky nejatraktivnějších formulí se přihlásilo čtyřicet. To se nevidí jen tak. Početnou startovní listinu ovlivnilo to, že se u nás jede hned devět podniků," upozornila tisková mluvčí Milena Schärferová.

Startovní listina momentálně čítá 156 vozů. „Do závodu obvykle nenastoupí kolem dvaceti aut. Počítáme ale, že asi 130 jich bude závodit. V předchozích letech startovalo něco málo přes sto vozů," řekla Schärferová.

Hlavní zápletkou je další útok Simone Faggioliho a jeho superrychlé Oselly na traťový rekord.

„Všichni očekávají, jestli se mu to podaří. Jestli bude dobré počasí, mohlo by to klapnout," odhaduje Schärferová.

Právě počasí by mohlo závod výrazně ovlivnit. O víkendu se totiž očekávají dešťové přeháňky. „Pršet má prý v neděli v osm večer. Kdyby pršelo na sobotní tréninky, tak by to nevadilo. Hlavně ať je v neděli sucho," přeje si Schärferová.

Do kokpitu Oselly usednou i další jezdci. Tento typ vozu bude pilotovat také Marcel Steiner a Vladimir Stankovič.

Motorističtí fanoušci se mohou těšit na další špičkové vozy s českými piloty. „Miloš Beneš jezdí se stejným typem auta jako Faggioli a dosahuje stále rychlejších časů. Italský jezdec je navíc učitelem Petra Vítka. Ze začátku se mu moc nedařilo, ale teď už sbírá dobrá umístění. Dušan Nevěřil s Normou dominuje mistrovství republiky," vyjmenovala Schärferová české přední jezdce.

Zajímavý bude i start šternberských pilotů. „Petr Trnka po loňském zisku titulu na okruzích pojede i Ecce Homo, což bude velmi zajímavé. Jiří Svoboda chystá start s jediným vozem Radical," zmínila Schärferová.

Chybět nebude legenda vrchařských závodů Otakar Krámský se svým Reynardem, domácí Václav Janík s Lolou nebo italští jezdci Renzo Napione a Fausto Bormolini s Reynardem K02.

Na své si přijdou i příznivci cestovních vozů. Herbert Pregartner předvede Porsche 911 GT2 RSR, Felix Pailer pojede s Lancií Integrale.

Za SVC Náchod Motorsport s oběma Lotusy budou startovat Martin Novotný a Edita Prášková.

Původní Audi Milana Kašpárka nyní změnilo majitele. Vladimír Vitver navíc vůz přestavěl a představí ho v novém designu. Startovat bude i několik rallyových speciálů specifikace WRC. „Závodníci jezdí rallyeovým stylem, což diváci milují," upozornila Schärferová.

Pozadu nezůstávají ani historické automobily. Krásu ale i rychlost předvede Martin Vondrák a jeho March, který svým časem každoročně zamotá hlavu nejednomu jezdci současných automobilů. Přijede i Jaroslav Prášek s Chevronem, Josef Michl s Porsche Carrera RS, Miroslav Adámek s NSU TT nebo s krásnou Škodou 130 RS pražský jezdec Pavel Kolář.

Sobotní tréninkové jízdy odstartují v 8 hodin, závod bude slavnostně zahájen v neděli v 8.30.