Přípravu na novou sezonu každoročně zpestřuje olomouckým házenkářkám nejkvalitněji obsazený letní turnaj oPohár míru. Ten bude vletošním roce slavit jubilejní padesáté výročí, a iproto chystá pořádající DHK Olomouc kvalitnější obsazení.

„Účast již potvrdily slovenské Michalovce a odalších týmech se jedná,“ potvrdil Deníku vedoucí družstva VáclavDobeš. Mezi pozvanými je iněmecký Erfurt, vjehož dresu působí Lucie Fabíková.

Ta sama je myšlenkou startu německého týmu na Poháru míru nadšena. „Udělám vše pro to, aby se to podařilo. Už loni jsem nalomila trenéra, že jde okvalitně obsazený turnaj, tehdy jsme ale měli vtom samém termínu jinou akci. Letos už si ode mě vyžádal podrobnější informace a snad bychom mohli vOlomouci zůstat ina krátké soustředění. To by bylo skvělé,“ těší se dopředu Fabíková.

Nakolik je tedy její účast pravděpodobná? „Jsme snimi ve styku. Pozvánka se teď vyřizuje, tak uvidíme, jestli ji Erfurt potvrdí,“ prozradilDobeš. Vrámci propagace ženské házené uvažují pořadatelé zDHK, že by se některá utkání odehrála ve Velké Bystřici či vLitovli.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika