Navázat na loňský republikový mistrovský titul v soutěži tříčlenných extrémních štafet bude pro trio Jáchym Kovář, Jan Fojtík a Kamil Mrůzek velmi obtížné.

Kajakář Mrůzek je sice po těžkém jarním zranění zpět, ale sám ví, že Bobr Cup pro něj letos bude asi nejtěžší ze všech předchozích ročníků.

Největší konkurent v boji o titul bude pro obhájce z OpavaNetu trojice Tomáš Lichý, Marek Rauchfuss a Filip Hric.
Konec sezony si v Litovli okoření také momentálně největší hvězda českého i světového sjezdu na divoké vodě. V týmu bez ambic na celkové hodnocení s názvem Furtplnej pojede kajakářka Martina Satková.

Speciální pozornost všech diváků i soupeřů by si měl získat tým Padluj.com – nevidím. Ačkoliv se to pro mnoho lidí může zdát zcela nepochopitelné, tak na letošním Free Litovel Bobr Cupu bude startovat trio složené výhradně z nevidomých sportovců.

Ondřej Zmeškal, Ivoš Budil a Jan Hegr to jsou jména závodníků, kteří bezezbytku naplní slovo extrém v podtitulu Bobra. Běžec a vodák budou mít pomocníka v podobě traséra a cyklista pojede na tandemu.

„Původně chtěl jet i biker jen s podporou traséra, ale nakonec jsme mu to rozmluvili. Přeci jen MTB trať není úplně jednoduchá a myslím, že i tak to bude v některých místech hodně ostré. Každopádně kluci mají naši obrovskou podporu a samozřejmě i obdiv a úctu,“ řekl za organizátory Petr Čamek.

Závod startuje ve 12.00.