„Je to naprosto čerstvá informace. V týmu bude startovat spolu s kajakářem Tomášem Slovákem a budou patřit k aspirantům na vítězství," hlásil ve čtvrtek Petr Čamek z organizačního týmu Bobr Cupu.

K největším konkurentům bude patřit štafeta Martin Frei (běh), Jan Hruška (cyklistika) a Kamil Mrůzek (kanoistika).

Na startu Bobr Cupu 2009

Předchozí ročníky překonávaly rekordy v počtu účastníků. Také tentokrát to vypadá na početné startovní pole.

„Zatím se nám přihlásilo 260 až 270 týmů. Naším cílem ale není překonávat nějaké rekordy, ale připravit příjemný závod," poznamenal Čamek.

Brody i skok zůstanou

Po modernizaci litovelského koupaliště se přesunul cíl závodu. Kanoisté tentokrát nebudou protínat cílovou pásku v bazénu ale u náhonu před loděnicí.

„Tratě zůstanou téměř totožné. Chybět nebude nic podstatného, co dělá Bobra Bobrem. Cíl i start se přesunou z koupaliště, takže drobné úpravy ve vedení závodu jsme museli udělat, ale jak brody, tak i závěrečný skok v lodi zůstanou," řekl ředitel závodu Tomáš Kutý.

Centrem závodu bude kemp u loděnice.

„Je to totální změna především pro nás, pořadatele. Všechno zázemí se přesouvá. Máme ale na všechno více prostoru," přiznal Čamek.

V pohodě, vody po kolena 

Extrémní závod štafet Bobr Cup Předpověď počasí závodu přeje. O víkendu by neměly být žádné dešťové přeháňky. Pro špatné plavce je pozitivní i stav vody v řece Moravě.

„Je to úplně v pohodě. Při brodech je vody po kolena," hlásí Čamek.

Běžci a bikeři by se navíc neměli brodit v žádném bahně.

„V tomto týdnu jsme byli na cykloprojížďce po trati a vše je v pořádku," poznamenal Čamek.

Otevřené mezinárodní mistrovství republiky v extrémním závodu tříčlenných štafet odstartuje v sobotu tradičně v pravé poledne.

Mimo samotného závodu organizátoři připravili i bohatý doprovodný sportovně- kulturní program. Kromě hlavních kategorií se bude vyhlašovat i Crazy team, soutěž 
o nejvtipnější tým v převlecích.

BOBR CUP 2013 - PROGRAM a PROPOZICE