Utkání Zory a Slavie bylo ve znamení pikantního souboje dvojčat Fryčákových. Zatímco olomoucká Tereza a nasázela rychle pět branek, slávistka Vendula se do zakončení tolik nedostávala. Její tým však udržoval na Hané náskok, který se ve druhém poločase vyšplhal na stav 14:18, respektive 17:21.

„Tahali jsme většinu zápasu za kratší konec provazu,“ uznal kouč Zory Libor Malínek.

Poslední čtvrthodinu však předvedla domácí děvčata mimořádný výkon postavený na skvěle chytající brankářce Michaele Poláškové.

„V závěru nás vychytala především z křídelních prostorů,“ lamentoval jeden z koučů Slavie Jan Salač.

Zora se dostala do vedení 25:24, jenže Pražanky dokázaly i díky přesilovce v závěrečné minutě vyrovnat. Poslední možnost skórovat tak měly olomoucké házenkářky, které však musely bojovat o početní nevýhodě.

„Chtěli jsme hlavně udržet výsledek a v posledních pěti vteřinách zkusit dát branku,“ prozradil Malínek plán.

Ten se povedlo splnit na výbornou. Křídelnice Martina Salčáková dostala míč za záda gólmanky a v hale Zory propukla euforie.

Tu ovšem ještě na chvíli zchladili rozhodčí, kteří vrátili oslavující házenkářky zpět na lavičku.

„Nikdo si nevšil, že si Slavia vzala time-out. Holky vletěly na hřiště. Pak jsme se ještě strachovali, aby to tam v posledních čtyřech vteřinách nespadlo,“ usmíval se Malínek.

Nestalo se. Zora tak získala v MOL lize cenný skalp.

„Rozhodla Polášková na konci utkání, kdy měla tři čtyři zákroky. Závěr byl z obou stran hodně hektický, nám tam naštěstí spadla poslední střela,“ hodnotil Malínek, jehož tým není v ideálním rozpoložení.

„O to je ta výhra cennější. Jsme hodně rozbouraní, po operaci už je Salašová a Gajdošíková. Ale snad se to dá do kupy,“ doufá Malínek.

Slávistky po zápase litovaly promarněné šance na bodový zisk.

„Prohra nás hodně mrzí, protože jsme po většinu utkání byli ve vedení. Nevyužili jsme ale v závěru ani přesilovku šest na čtyři. Výsledek tomu pak zaslouženě odpovídá,“ uzavřel Jan Salač.

DHK Zora Olomouc – DHC Slavia Praha 26:25 (14:15)

Nejvíce branek: T. Fryčáková 6, Jansová 6, Závišková 4 - Pokorná 12, Novotná 3. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 4/3 - 5/4. Vyloučení: 5:2. Diváci: 270.

Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková 4, Trumpešová 1, Kapsová 1, Jansová 6, Sovová, Protivánková, Kašpárková 1, M. Salčáková 3, Krajčovičová 1, Řezníčková, Krůpová, Patrnčiaková 3/3, T. Fryčáková 6. Trenér: Libor Malínek.