Oba čeští závodníci přitom mají zkušenosti z formulí. Šestihodinovka ve Spa prověří jak závodnické umění jezdců, tak jejich schopnost adaptovat se na novou techniku. Zatímco Erik Janiš měl v minulosti příležitost startovat na belgickém okruhu s vozem Lamborghini Gallardo nižší třídy GT3, Filip Salaquarda pojede s „gétéčkem“ úplně poprvé.

„S vozy třídy GT1 mám jen minimální zkušenosti. Před časem jsem jedním z nich ujel několik kol. Oproti Filipovi mám trochu výhodu v tom, že jsem v minulosti závodil v seriálu FIA GT3 a že jsem si vyzkoušel vytrvalostní závody v rámci českého šampionátu. Ale i pro mě bude prakticky všechno nové,“ přiznal Erik Janiš.

Zároveň je ale před závodem plný očekávání. „Pojedeme v profesionálním týmu, ve špičkovém šampionátu, takže to bude zážitek. Jsem hodně zvěddavý na auto, protože je opravdu silné. Je to vážně zbraň, ze které jde respekt. Doufám, že uspějeme a dosáhneme dobrého výsledku,“ věří Janiš.

Oba čeští jezdci se přitom před sezonou připravovali na šampionát Formula Master. Nakonec ale začnou ve zcela jiném voze i seriálu. „Dostali jsme zajímavou nabídku a rozhodli jsme se dát Erikovi a Filipovi šanci. Uvidíme, jak se jim bude dařit. Podle toho se rozhodneme, jak budeme pokračovat,“ vysvětloval Janišův manažer Antonín Charouz.

Zkušený Peter Kox se snaží do týmu přenést optimismus. „Myslím si, že trať bude vyhovovat našemu Lamborghini. Věřím, že máme šanci na vítězství. Sice mám dva nové týmové kolegy a znám trochu jen Erika z dob působení v GT3. Přesto jsem přesvědčen, že všichni podáme dobrý výkon a uspějeme,“ věří zkušený holandský pilot před belgickým závodem.