Janišovy potíže začaly ve druhém kole prvního závodu. V úvodní zatáčce okruhu se při předjížděcím manévru střetl s jedním ze soupeřů. Po kolizi byla jeho formule Dallara Mercedes natolik poškozena, že nemohl pokračovat v závodě. „Start jsem neměl právě nejlepší, nicméně během prvního kola jsem si o něco polepšil. Jenže v nájezdu do druhého přišel konec. Před první zatáčkou jsem nasadil na předjetí Vernaye, a jakmile jsem byl vedle něj, soupeř mě zavřel. S autem se po kolizi nedalo pokračovat,“ řekl Janiš.

Do nedělního závodu musel vzhledem k sobotní kolizi startovat až z 27. pozice. „Začátek byl lepší. Ale vyrážet ze čtrnácté řady není na Nürburgringu zrovna snadné. Z tohoto víkendu byl povedený pouze volný trénink, a to je málo. Nyní nás v pauze Euroserie čeká závod Masters F3 v Zolderu, myšlenkami jsem už pomalu tam,“ uvedl Janiš. V hodnocení se drží na třetí příčce.

„Erik startoval hodně zezadu. Jeho šance na body tak byly minimální. Doufejme, že příště bude lépe,“ řekl šéf týmu Peter Mücke.