Klub Olomoucko sice trvale hraje v Prostějově, ale jeho název naznačuje, že reprezentuje celý kraj. Proto by měl každou sezonu odehrát několik utkání v Olomouci. Pro olomoucké zápasy vybralo vedení klubu dva nejatraktivnější možné soupeře. Pardubice jsou v tabulce druhé a Nymburk ceou soutěž suverénně vede.

„Přivezeme do města špičkový basketbal a doufám, že hala bude zaplněná do posledního místa,“ věří sportovní manažer Olomoucka Michal Pekárek.

Dva autobusy pro fanoušky

Zkrátka nepřijdou ani prostějovští fanoušci, pro které klub vypraví dva autobusy.

„Diváky autobus odveze do Olomouce na Brněnskou ulici, což je zhruba dvě minuty od haly. Bezprostředně po utkání bude na stejném místě přistavený k přesunu do Prostějova,“ prozradil pro klubový web Pekárek.

Odjezd autobusu z Prostějova je naplánovaný na 16.30 od hotelu Tennis Club. Na utkání hraná v Olomouci standardně platí volné vstupenky, permanentky i VIP vstupenky určené pro prostějovské zápasy. Klasické vstupenky stojí 50 korun a začátek utkání je plánován na 17.30.

První „olomoucký“ soupeř z Pardubic bude v utkání favoritem. V předchozím vzájemném duelu na východě Čech ale Hanáci druhý tým soutěže dokázali zaskočit a vyhráli 94:90.

„O podobné překvapení se pokusíme zase,“ plánuje trenér Olomoucka Predrag Benáček.

Lehké to ale Hanáci mít nebudou. Hlavní hvězdou Pardubic je Američan Brendan Spearman, ale tým nespoléhá pouze na něj.

„Mají silnou a vyrovnanou sestavu i kvalitní střídačku. Proto můžou hrát ve vysokém tempu od první do poslední minuty. Umí na každého soupeře vytvořit velký tlak. Chce to vydržet se silami a rvát se na obou polovinách palubovky,“ uvědomuje si Benáček.